رییس انتخابات گلستان: حاصل مشارکت حداکثری وانتخاب اصلح، مجلس توانمنداست .....................................................................
گنبدکاووس ، خبرگزاری جمهوری اسلامی 13/12/86 داخلی.سیاسی.انتخابات.هشتم.ستاد.
رییس ستاد انتخابات استان گلستان با اشاره به نقش و جایگاه مجلس شورای اسلامی درقانون اساسی و نیز اهمیت و حساسیت انتخابات مجلس، بر ضرورت حضور حداکثری واجدین شرایط و انتخاب اصلح در انتخابات 24 اسفند تاکید کرد.
به گزارش خبرنگارایرنا، "فتحالله نوری" روز دوشنبه درهمایش حضور حداکثری و انتخاب اصلح درجمع دانشجویان و دانش آموزان بسیجی گنبدکاووس گفت: حاصل حضور حداکثری مردم و انتخاب افراد اصلح، داشتن مجلسی توانمند است.
معاون سیاسی امنیتی استاندار گلستان، راهبرد اساسی انتخابات را مشارکت حداکثری مردم درآن دانست و افزود: مردم باحضور پرشور درانتخابات در تعیین سرنوشت و دفاع از منافع ملی خود سهیم خواهند بود.
نوری با بیان اینکه 37 اصل از اصول قانون اساسی به مجلس شورای اسلامی و حدود اختیارات و وظایف آن اختصاص یافته است، اضافه کرد: قانونگذاری، نظارت بر اجرای قانون و امور کشور، تایید کابینه دولت، تصویب موافقت نامه ها، حق تحقیق و تفحص بر همه امور و نهادهاو تصویب بودجه کشور از جمله اختیارات و وظایف مهم مجلس شورای اسلامی و نشان از جایگاه مهم و حساس مجلس است.
وی همچنین با اشاره به برخی سخنان امام راحل و مقام معظم رهبری درخصوص اهمیت انتخابات بویژه انتخابات مجلس شورای اسلامی و اینکه ملت بایستی این توصیه ها را سرلوحه خود قرار دهد، تصریح کرد: جمهوری اسلامی نظامی متکی بر آرای عمومی و از دموکراتیک ترین نظام های جهان است.
رییس ستاد انتخابات استان گلستان دربخش دیگری ازسخنان خود از ملت ایران به عنوان زنده ترین ملت دنیا نام برد و گفت: به رغم تکثر اقوام و فرق در ایران اسلامی، مردم منافع ملی را به خوبی درک کرده و درصحنه های مختلف حضور فعال دارند.
نوری افزود: ملت ایران ملتی هوشیار، آگاه، وظیفه شناس و دشمن شناس است و درمقاطع حساس به گونه ای عمل کرده که موجبات شادی دوستان و ناامیدی و یاس دشمنان را فراهم کرده اند.
وی همچنین صیانت ازآرای مردم و رعایت امانت و صداقت دربرگزاری انتخابات را وظیفه مهم مجریان انتخابات دانست و برلزوم رعایت آن تاکید کرد.
فرماندار گنبدکاووس نیز دراین همایش طی سخنانی از آمادگی کامل مجریان انتخابات دراین حوزه انتخابیه خبر داد و گفت: تمامی تمهیدات وامکانات لازم برای برگزاری باشکوه انتخابات دراین شهرستان فراهم است.
"غلامعلی سوسرایی" افزود: آمادگی کاربران رایانه درامر برگزاری انتخابات دراین شهرستان نیز درحد بسیار مطلوب می باشد به طوری که رتبه نخست دراستان و رتبه ششم در کشور را دارند.
این همایش باهمکای مرکز تربیت معلم شهید بهشتی و بسیج دانشجویی شهرستان و باحضور امام جمعه، عملما و روحانیون و جمع کثیری از دانشجویان و دانش- آموزان برگزار شد.
شهرستان 290 هزارنفری گنبدکاووس در شرق استان گلستان قرار دارد. ک/2 7479/622/508 شماره 109 ساعت 14:12 تمام

سرخط اخبار سیاست