۲۷ اسفند ۱۳۸۷،‏ ۰:۰۱
کد خبر: 9369884
۰ نفر
با اتفاق آرای هیات مدیره مدیران انجمن صنفی روزنامه نگاران و خبرنگاران ایران انتخاب شدند ..................................................
تهران ، خبرگزاری جمهوری اسلامی 87/12/27 سیاسی.انجمن صنفی.هیئت مدیره هیات مدیره انجمن صنفی روزنامه نگاران و خبرنگاران ایران با تاکید بر پیگیری مشکلات صنفی و معیشتی و ضرورت خدمت رسانی به اصحاب رسانه، اسامی رئیس، نائب رئیس، دبیر و خزانه دار این انجمن را اعلام کرد.
به گزارش ایرنا هیات مدیره انجمن صنفی روزنامه نگاران و خبرنگاران ایران در پی برگزاری اولین جلسه خود اطلاعیه ای منتشر کرد.
در این اطلاعیه با اشاره به تولد این انجمن همزمان با میلاد مسعود پیامبر اعظم (ص ) و هفته وحدت آمده است: هیات مدیره انجمن معتقد است که فعالیت های انجمن صنفی روزنامه نگاران و خبرنگاران ایران صرفا بر پایه خدمت رسانی به اصحاب خدوم رسانه و رفع مشکلات صنفی و معیشتی آنان هدف گذاری شده و بر این باور است که خدمت به کسانی که در مسیری انبیاء گونه، با بهره گیری از قلم و بیان، گسترش آگاهی جمعی را در دستور کار خود قرار داده اند ، خود عملی صالح و مبتنی بر آموزه های سترگ دینی است.
این انجمن تاکید کرد: در این جلسه، پرهیز ازتشتت و نفوذ دسته بندی های سیاسی که امر خدمت رسانی به دست اندرکاران رسانه را با اخلال و شائبه های جناحی و گروهی ناسالم آلوده می سازد، مورد تاکید تمامی اعضای هیات مدیره قرار گرفت.
انجمن مذکور همچنین یادآور شده است: تاسیس انجمن های صنفی ضرورتی اجتناب ناپذیر برای ایجاد روابط مناسب و کارآمد میان شهروندان یک جامعه زنده و پویا بوده و هست. انجمن ها به عنوان نهادهای میانجی، تحقق مطالبات صنفی و معیشتی و نیز دفاع از حقوق اعضای خود را هموار می سازند.
به گزارش ایرنا هیات مدیره انجمن صنفی روزنامه نگاران و خبرنگاران ایران تاکید کرد: در آستانه دهه چهارم انقلاب اسلامی که با تدبیر حضرت آیت الله العظمی خامنه ای -دهه پیشرفت و عدالت < نام گرفته است، همه تلاشها معطوف به آن است که اهداف متعالی انقلاب اسلامی در بستر گفتمان خدمت رسانی به آحاد جامعه تحقق یابد. در این مسیر گسترش انجمن های صنفی رهیافتی مطمئن را برای شناسایی نیازها و مطالبات اجتماعی به منظور ارتقای فرآیند خدمت رسانی فراروی جامعه ایران اسلامی قرار می دهد.
بنا بر مفاد این اطلاعیه، هیات مدیره انجمن بر خود لازم می داند زحمات اعضای محترم هیات موسس انجمن صنفی روزنامه نگاران و خبرنگاران ایران که با تلاش های صادقانه و خالصانه خود زمینه تاسیس نهادی مدنی برای پیگیری مطالبات و احقاق حقوق اصحاب قلم را فراهم آوردند، ارج نهاده و رجاء واثق دارد که با جلب همکاری، همدلی و همیاری همه فعالین حوزه رسانه گره های معیشتی روزنامه نگاران و خبرنگاران ایران اسلامی گشوده شده و منزلت حقیقی آنان رونمایی خواهد شد.
به گزارش ایرنا اعضای هیات مدیره انجمن صنفی روزنامه نگاران و خبرنگاران ایران در نخستین جلسه رسمی خود با اتفاق آرا عباس درویش توانگر را به عنوان رئیس انجمن و روح الله جمعه ای ، مهدی کیایی و عبدالرضا داوری را به ترتیب به عنوان نایب رئیس ، خزانه دار و دبیر و سخنگوی انجمن برگزیدند.
شماره 064 ساعت 12:40 تمام

سرخط اخبار سیاست