مقام معظم رهبری: مشترکات جمهوری آدربایجان و ایران کم نظیر است ..................................................
خبرگزاری جمهوری اسلامی 87/12/20 سیاسی.دیدار.رهبر معظم.علی اف تهران - حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی عصر سه شنبه در دیدار آقای الهام علی اف رییس جمهوری آذربایجان، مشترکات دو کشور را کم نظیر خواندند و با اشاره به روابط خوب تهران - باکو تاکید کردند این روابط می تواند در زمینه های مختلف نزدیکتر، صمیمی تر و جدی تر شود.
ایشان مخالفت و تحرکات آمریکایی ها و صهیونیستها را برای جلوگیری از گسترش مناسبات ایران و جمهوری آذربایجان یادآور شدند و افزودند: باید با قاطعیت و جدیت با این کارشکنی ها برخورد کرد و با تکیه بر امکانات و زمینه های مشترک، روابط برادرانه را عمق و گسترش بیشتری داد.
در این دیدار که آقای احمدی نژاد رییس جمهوری نیز حضور داشت، رییس جمهوری آذربایجان، دیدارهای امروز با مقامات ایران را بسیار موفقیت آمیز خواند و گفت: همه تلاش خود را برای گسترش روابط خوب دو کشور در تمامی عرصه ها به کار گرفته ایم.
اقای علی اف با اشاره به تهدیدات مشترک که متوجه دو کشور است گفت: برخی همچنان در تلاشند روابط دو کشور را تحت تاثیر قرار دهند. اما ما به هیچ کشور خارجی قدرت تاثیرگذاری و مداخله در روابط دوستانه آذربایجان و ایران را نخواهیم داد.
1536**** شماره 178 ساعت 19:55 تمام

سرخط اخبار سیاست