پیشنهاد همکاری به وزارتخانه های دفاع،کشور،نفت و نیرو جهت پاکسازی میادین مین کشور ..................................................
تهران ، خبرگزاری جمهوری اسلامی 87/12/20 اقتصاد.شرکت ملی نفت.پاکسازی رئیس اداره حراست شرکت نفت مناطق مرکزی ایران گفت: شرکت نفت مناطق مرکزی ایران جهت پاکسازی میادین مین در غرب و جنوب غرب کشور به صورت دشتبان ، خواستار همکاری وزارتخانه های دفاع، کشور، نفت و نیرو شد.
به گزارش روز سه شنبه ایرنا به نقل از روابط عمومی شرکت ملی نفت ایران، محمدرضا سیفی با بیان این پیشنهاد و تاکید بر نقش ملی آن در پیشرفت پروژه های نفتی و همچنین تامین سلامت ساکنان این مناطق، گفت: این طرح دارای ابعاد و پیامدهای ملی است که باید با همکاری وزارتخانه های یادشده به پاکسازی این مناطق همت گماشت تا از طرفی شاهد رشد اقتصاد صنعتی و رونق کشاورزی و از سوی دیگر شاهد تامین امنیت جانی ساکنان آن مناطق باشیم.
وی تصریح کرد: گستردگی حوزه فعالیت شرکت نفت مناطق مرکزی ایران در مرزهای غربی و نواحی جنگی شامل نواری به طول 400 کیلومتر از شهرستان بستان (استان خوزستان )تا قصر شیرین (استان کرمانشاه ) می شود.
سیفی ادامه داد: شرکت های نفتی نظیر مدیریت اکتشاف و توسعه و مهندسی نفت نیز پروژه هایی در این مناطق در دست اقدام دارند که پس از مطالعات و برداشتهای علمی و فنی جهت توسعه و بهره برداری به شرکت نفت مناطق مرکزی ایران واگذار می شود.
وی با اشاره به گستردگی طرحها و پروژه ها و ضرورت رعایت نکات ایمنی و HSE در پروژه ها و همچنین خطر آلودگی مجدد اراضی پاکسازی شده به خاطر شرایط طبیعی و اقلیمی ناحیه، بهترین روش مین روبی را پاکسازی به صورت دشتبان عنوان کرد.
سیفی در تشریح فعالیت های اداره متبوعش، تصریح کرد: بیش از 13 میلیون مترمربع امسال پاکسازی بدون هیچگونه تلفات انسانی انجام شده است. همچنین پروژه پاکسازی مسیر خط لوله نفت شهر به تنگ بیجار به طول 81 کیلومتر و مسیر خط لوله نفتی آبان به چشمه خوش به طول 33 کیلومتر با همکاری قرارگاه مهندسی پاکسازی سپاه پاسداران (نزسا) در سال جاری اتمام یافته که جا دارد از همکاری و اقدام های موثر فرماندهی نیروی زمینی و فرماندهی قرارگاه مهندسی پاکسازی (نزسا) سپاه پاسداران تشکر ویژه کرد.
رئیس اداره حراست نفت مناطق مرکزی با اشاره به صرفه جویی 15 درصدی به عنوان حق نظارت پروژه های مین روبی توسط اداره حراست، یادآور شد: هر دستگاه اجرایی یک دستگاه نظارتی دارد که حراست شرکت نفت مرکزی جهت صرفه جویی در هزینه ها، کار نظارت را خود برعهده گرفته و بدینوسیله تا 15 درصد در هزینه ها صرفه جویی شده است و مهم اینکه به جهت رعایت کامل موارد ایمنی و HSE هیچگونه حادثه انسانی از ابتدای سال 1382 تاکنون نداشته ایم.
سیفی از اجرای پروژه لرزه نگاری سه بعدی با وسعت حدود 80 میلیون مترمربع در منطقه دهلران خبر داد و افزود: پاکسازی این منطقه با همکاری نیروی زمینی ارتش (نزاجا)، قرارگاه مهندسی پاکسازی سپاه پاسداران (نزسا) و همچنین شرکت های خصوصی اجراء انجام شده و هم اکنون حدود 80 درصد کار انجام و تا پایان امسال به بهره برداری خواهد رسید.
براساس این گزارش طراحی سیستم اسکادا (حفاظت الکترونیک چاهها به صورت تصویر و صدا ) در مناطق عملیاتی خانگیران، پایدار غرب و شرق از پروژه هایی است که در سال آینده و با همکاری و نظارت اداره حراست انجام خواهد شد.
اقتصام ** 9123 ** 1558 شماره 105 ساعت 14:16 تمام

سرخط اخبار سیاست