تاکید احمدی نژاد و علی اف بر لزوم هوشمندی در برابر طراحی های دشمنان ..................................................
تهران ، خبرگزاری جمهوری اسلامی 87/12/20 سیاسی.مذاکرات مشترک.اذربایجان.احمدی نژاد مذاکرات مشترک هیات های عالی رتبه جمهوری اسلامی ایران و آذربایجان ظهر امروز سه شنبه به ریاست دکتر محمود احمدی نژاد و الهام علی اف روسای جمهوری دو کشور برگزار شد.
به گزارش ایرنا، روسای جمهوری اسلامی ایران و آذربایجان در این مذاکرات که پس از حدود یک ساعت گفتگوی خصوصی درباره روابط دوجانبه و مهمترین مسائل منطقه ای و بین المللی انجام شد، تصریح کردند: تهران و باکو با هوشمندی و ایستادگی، طراحی های ضد امنیتی کشورهای فرامنطقه ای و دشمنان را خنثی خواهند کرد.
احمدی نژاد و علی اف روابط ایران و آذربایجان را مهم و استراتژیک دانستند و اظهار داشتند: جمهوری اسلامی ایران و آذربایجان نقشی موثر در برقراری و حفظ امنیت و ثبات در منطقه ایفا می کنند.
روسای جمهوری اسلامی ایران و آذربایجان با بیان اینکه تهران و باکو در توسعه روابط دوجانبه محدودیتی ندارند، خاطر نشان کردند: مناسبات و همکاری های جمهوری اسلامی ایران و آذربایجان در همه عرصه های اقتصادی ، امنیتی، سیاسی ، فرهنگی و صنعتی به طور روز افزون گسترش و افزایش می یابد.
احمدی نژاد و علی اف ظرفیت های همکاری میان ایران و آذربایجان را فراوان برشمردند و گفتند: انرژی، حمل و نقل، ترانزیت کالا، برق و گاز رسانی و همکاری های بانکی از جمله زمینه های فراوان برای توسعه روابط تهران و باکو است.
روسای جمهوری اسلامی ایران و آذربایجان روابط ملت های دو کشور را دیرینه و دوستانه ارزیابی و تاکید کردند: افزایش و گسترش مناسبات و همکاری های تهران و باکو در سایه اراده مسوولان دو کشور، به نفع ملت های ایران و آذربایجان است.
احمدی نژاد و علی اف بر ضرورت همکاری کشورهای منطقه تاکید کردند و اظهار داشتند: اجلاس اکو نتایج بسیار خوبی در جهت تامین منافع ملت های منطقه خواهد داشت.
رییس جمهوری اسلامی ایران در مذاکرات مشترک هیات های عالی رتبه جمهوری اسلامی ایران و آذربایجان با بیان اینکه وجود مشکلات در کشورهای غربی امور این کشورها را مختل کرده است، تصریح کرد: کشورهای غربی می خواهند مشکلات خود را به سایر کشورها از جمله ایران و آذربایجان منتقل کنند اما باید با افزایش همکاری های مشترک به نحوی عمل کرد که هیچ صدمه ای به ملت های ایران و آذربایجان وارد نشود.
احمدی نژاد پیشرفت آذربایجان را به نفع منطقه دانست و اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران در انتقال تجربیات و دستاوردها به آذربایجان محدودیتی ندارد رییس جمهوری آذربایجان نیز در این مذاکرات با بیان اینکه نتایج همکاری های تهران و باکو بسیار مهم و مثمر ثمر است، تاکید کرد: روابط جمهوری اسلامی ایران و آذربایجان الگویی برای سایر کشورهای منطقه است.
شماره 099 ساعت 14:00 تمام

سرخط اخبار سیاست