همایش درآمدی بر کارنامه نظام جمهوری اسلامی ایران فردا آغاز به کار می کند ..................................................
تهران ، خبرگزاری جمهوری اسلامی 87/12/10 سیاسی.همایش.دانشگاه تهران نخستین همایش علمی و پژوهشی -درآمدی بر کارنامه نظام جمهوری اسلامی ایران < یازدهم و دوازدهم اسفند ماه با حضور روسای سه قوه، مسئولان و صاحبنظران در تالار علامه امینی دانشگاه تهران برگزار می شود.
به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، همایش علمی و پژوهشی -درآمدی بر کارنامه نظام جمهوری اسلامی ایران < از سوی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه تهران و با همکاری ستاد سیمرغ، قوای سه گانه، وزارت علوم تحقیقات و فناوری، بهداشت درمان و آموزش پزشکی، حوزه مشاوران جوان ریاست جمهوری، دانشگاه تهران، صدا و سیما، نیروی انتظامی، نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها، مرکز اسناد دفاع مقدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و سایر دستگاه ها برگزار می شود.
این همایش فردا یکشنبه 11 اسفند با سخنرانی رییس جمهور آغاز به کار خواهد کرد و در طی دو روز همایش روسای قوای مقننه و قضاییه و برخی دیگر از چهره های برجسته نظام از جمله جمعی از اعضای شورای نگهبان، جمعی از نمایندگان و روسای کمیسیون های مجلس شورای اسلامی، رئیس سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران، اندیشمندان، استادان و پژوهشگران حضور می یابند و سخنرانی می کنند.
این همایش با هدف بررسی و ارزیابی علمی کارنامه نظام جمهوری اسلامی ایران در حوزه های سیاسی - امنیتی، فرهنگی، اقتصادی و علمی از سوی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه تهران و با همکاری ستاد سیمرغ، نهاد ریاست جمهوری، قوه قضاییه، مجلس شورای اسلامی، دانشگاه تهران و برخی دستگاه های دیگر نظام برگزار می شود.
از موضوعات قابل توجه در برخی سخنرانی ها مشروعیت و کارآمدی در نظام جمهوری اسلامی، مدیریت هشت ساله دفاع مقدس، کارنامه سیاست خارجی نظام، کارنامه نظام در حوزه امنیت عمومی و انتظامی، حقوق شهروندی و رویش ها و ریزش های انقلاب است.
سرلشگر رحیم صفوی، سردار سرتیپ احمدی مقدم ، دکتر محمدجواد لاریجانی، دکتر غلامحسین الهام وزیر دادگستری، فرهاد رهبر، اکبر ترکان، سخنگوی قوه قضاییه و سخنگوی شورای نگهبان از جمله میهمانان و سخنرانان این همایش خواهند بود.
بنا بر این گزارش،نخستین همایش علمی پژوهشی درآمدی بر کارنامه نظام جمهوری اسلامی ایران در روزهای 11 و 12 اسفند در سه سالن کتابخانه مرکزی دانشگاه تهران و در حوزه های فرهنگی،سیاسی امنیتی، حقوقی، اقتصادی، زنان اجتماعی و علمی برگزار می شود .
شماره 105 ساعت 17:07 تمام

سرخط اخبار سیاست