۱۰ اسفند ۱۳۸۷،‏ ۰:۰۱
کد خبر: 9367666
۰ نفر
متکی و نوذری در صحن علنی مجلس حضور می یابند ..................................................
تهران ، خبرگزاری جمهوری اسلامی 87/12/10 سیاسی.مجلس.هفتگی وزرای امور خارجه و نفت برای پاسخگویی به سوال نمایندگان این هفته در صحن علنی مجلس حضور می یابند.
غلامحسین نوذری وزیر نفت باید پاسخگوی سوال سیروس سازدار نماینده مرند و جلفا باشد و منوچهر متکی وزیر امور خارجه نیز توضیحاتی را در خصوص سوال مصطفی کواکبیان نماینده سمنان به نمایندگان مجلس ارایه خواهد کرد.
به گزارش ایرنا و بر اساس دستور هفتگی مجلس، نمایندگان هفته جاری روزهای یکشنبه، سه شنبه و چهار شنبه جلسه علنی دارند.
نمایندگان این هفته جرئیات طرح جامع دامپروری را مورد رسیدگی قرار می دهند و طرح اصلاح لایحه قانونی حفظ و گسترش فضای سبز در شهرها مصوب 3/3/ 1359 شورای انقلاب را برای تامین نظر شورای نگهبان اصلاح خواهند کرد.
مجلس همچنین طرح یک فوریتی الزام دولت به تجدیدنظر در روابط تجاری و اقتصادی با کشورهای حامی تروریسم را مورد رسیدگی قرار خواهد داد.
رسیدگی به لایحه موافقتنامه حمل و نقل بین المللی جاده ای کالا و مسافر بین دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت جمهوری اسلامی پاکستان و طرح زکات و همچنین لایحه عضویت دولت جمهوری اسلامی ایران در مرکز آموزش و تحقیقات اقتصادی، اجتماعی و آماری کشورهای اسلامی نیز در دستور کار این هفته مجلس قرار دارد.
نمایندگان همچنین رسیدگی به طرح یک فوریتی خدمات رسانی به ایثارگران، قرائت گزارش تفریغ بودجه سال 1386 کل کشور و طرح اصلاح بند (29) قانون بودجه سال 1387 کل کشور و قانون بیمه های اجتماعی کارگران ساختمانی اعاده شده از شورای نگهبان را در دستور کار خود دارند.
مجلس همچنین لایحه دوفوریتی استفساریه ماده (26) قانون مدنی را که از سوی شورای نگهبان به مجلس اعاده شده است، مورد رسیدگی قرار خواهد داد.
سیام 9139 شماره 025 ساعت 10:23 تمام

سرخط اخبار سیاست