۱۷ دی ۱۳۸۷،‏ ۰:۰۱
کد خبر: 9361027
۰ نفر
غزه در آتش وخون/ شهرداربارسلون تهاجمات رژیم صهیونیستی به غزه را محکوم کرد ..................................................
خبرگزاری جمهوری اسلامی 87/10/17 سیاسی.غزه.اسپانیا.- مادرید - جوردی هه رئو شهردار بارسلون ضمن محکوم نمودن تهاجمات رژیم صهونیستی به غزه ، خواستار توقف حملات اسرائیل و انجام مذاکره برای برقراری صلح شد.
جوردی هه رئو طی مصاحبه ای مطبوعاتی که روز گذشته انجام شد ، ضمن اشاره به رابطه برادرخواندگی شهربارسلون با غزه ، از حملات رژیم صهیونیستی به مردم غزه انتقاد کرد و آمادگی شهرداری بارسلون را برای برقراری صلح در خاورمیانه اعلام کرد.
خبرگزاری رسمی اسپانیا افه به نقل از هه رئو دراین باره گزارش داد: شهر غزه از 11 سال پیش تاکنون با شهر بارسلون رابطه بردار خواندگی دارد و به این دلیل شهرداری مرکز ایالت کاتالونیا حساب جاری را برای دریافت کمکهای مالی برای مردم غزه گشوده است.
شهردار بارسلون همچنین با بیان اینکه کارشناسان شهرداری بارسلون همه روزه با همتایان خود در شهر غزه در تماس هستند اعلام کرد:براساس آخرین گزارشها ،برق غزه قطع شده و گازوئیل بسیار کمی برای فعالیت ژنراتورها باقی مانده است که آن نیز طی دو روز آینده تمام شده و بیمارستانها بدون برق خواهند ماند.
شهردار بارسلون همچنین از مقامات رژیم صهیونیستی خواست که برای جلوگیری از وخامت بیشتر اوضاع موجود، اجازه بدهند که کمکهای بشردوستانه وارد غزه شود.
وی در همین راستا اعلام کرد که شهرداری بارسلون قصد دارد با همکاری دولت اسپانیا ، یک هواپیمای حامل مواد غذایی، سوخت و دارو برای مردم غزه ارسال کند.
شهردار بارسلون با تاکید براضطراری بودن شرایط کنونی در غزه ، کمک به مردم آن را در اولویت دانست و تصریح کرد: ابتدا باید به مردم غزه برای خروج از این شرایط کمک کرد و سپس به رفع درگیری میان فلسطین و اسراییل پرداخت .
شهردار بارسلون با اعلام آمادگی این شهر برای برقراری صلح گفت : قراراست دراین زمینه درماه سپتامبر آینده با حضور نمایندگان انجمن بخشداریهای فلسطین و فدراسیون مقامات محلی رژیم صهیونیستی جلسه ای برگزار شده و به این مورد رسیدگی شود ، همانطور که این امر در سال 1999 میلادی نیز انجام گرفت.
اروپام 1415**2230**350** شماره 081 ساعت 17:35 تمام

سرخط اخبار سیاست