رابطه عملیات تروریستی در ایران با افزایش تحرکات ضد ایرانی ..................................................
تهران ، خبرگزاری جمهوری اسلامی 87/04/11 کلیات.پژوهش.خبرهای16 سیمور هرش روزنامه نگار جنجالی آمریکایی در مصاحبه اختصاصی با شبکه تلویزیونی الجزیره قطر از وجود رابطه میان افزایش تحرکات تروریست ها در داخل ایران با اقدامات ضد ایرانی کاخ سفید خبر داد.
به گزارش ایرنا، نویسنده یهودی نشریه نیویورکر که مقاله جنجالی اش طی روزهای اخیر مهمترین سوژه جنگ روانی رسانه های غربی علیه ایران بوده است بدون پاسخ به این سئوال که اطلاعات درباره وجود عملیات سری آمریکا در ایران را از کجا بدست آورده است گفت: این اطلاعات سری هستند اما باید بگویم بسیاری درواشنگتن هستند که گمان می کنند این اقدام حماقت است.
این نویسنده آمریکایی در پی توضیحاتی که درباره علت بی اطلاعی سفیر عراق از اقدامات ضد ایرانی ارائه کرد به سوال تلویزیون الجزیره که از وی پرسید ، از تحقیقات تو چنین بر می آید که ایرانی ها حق داشته اند آمریکایی ها و انگلیسی ها را به دست داشتن درحوادث تروریستی در داخل ایران متهم سازند، چنین پاسخ داد: من درباره این مسئله زیاد تحقیق کردم و بی تردید از زمان افزایش بودجه آمریکا برای عملیات سری تروریستی در داخل ایران از زمستان گذشته میزان خشونت، ترور، قتل و انفجارها در داخل ایران افزایش یافته است اما قادر نبودم مطمئن شوم آمریکا به طور مستقیم مسئول آن بوده است.
***** اعتراض گسترده به مواضع منتجب نیا .................
طرح ادعاهایی دروغین توسط رسول منتجب نیا قائم مقام حزب اعتماد ملی علیه مسوولان ارشد نظام و رییس جمهور در شماره امروز روزنامه اعتماد ملی ، اعتراض گسترده شخصیت ها و گروههای سیاسی را درپی داشته است.
به گزارش خبرنگار خبرهای 16ایرنا ، حسین شریعتمداری مدیرمسوول روزنامه کیهان طرح این مطالب نادرست علیه رییس جمهور را نشانه موفقیت برنامه های دکتر احمدی نژاد دانست.
حمیدرضا ترقی عضو ارشد حزب موتلفه نیز ادعاهای منتجب نیا را در ادامه مواضع فرقه محتشمیه علیه رییس جمهور خواند.
اصطلاح فرقه محتشمیه در ادبیات سیاسی داخلی پس از آن مطرح شده است که علی اکبر محتشمی پور مطالب تندی را علیه آیت الله مصباح یزدی مطرح کرد.
درحالی که اعتراض گروهها و شخصیت های سیاسی به مواضع منتجب نیا ادامه دارد ، سخنگوی حزب اعتماد ملی تصریح کرده است که موضع منتجب نیا، موضع رسمی حزب اعتماد ملی نیست.
مهدی کروبی دبیرکل حزب اعتماد ملی روز سه شنبه در واکنش به مقاله اخیر رسول منتجب نیا قائم مقام حزب اعتماد ملی در انتساب برخی مطالب علیه رییس جمهوری به خبرنگار ایرنا گفت: از محتوای این مقاله بی خبرم .
دبیرکل این حزب که اکنون در مدینه منوره به سر می برد، افزود: در خصوص مطلب آقای منتجب نیا نمی دانم ایشان به چه موضوعی پرداخته است و به همین دلیل تا مطالعه کامل این مقاله نمی توانم موضعی در این زمینه اتخاذ کنم .
دبیرکل حرب اعتماد ملی روز سه شنبه با هدف انجام اعمال عمره مفرده و دیدار با مقامات و مسوولان عربستان سعودی به دعوت رسمی رییس مجلس مشورتی این کشور وارد عربستان شد.
روزنامه اعتماد ملی در شماره روز سه شنبه خود مطلبی از رسول منتجب نیا با عنوان چند سوال از رییس جمهوری منتشر کرد که در آن مطالبی بر اساس شایعات بی اساس به رییس جمهور و دیگر مسئولان نسبت داده است . مقاله روزنامه اعتماد ملی با انتقاد وسیع چهره های سیاسی و رسانه ای روبرو شده است.
تندروی گردانندگان روزنامه اعتماد ملی تا کنون بارها واکنش های آشکار مهدی کروبی دبیرکل حزب اعتماد ملی را در پی داشته است. از جمله چند روز پیش در پی اختصاص عنوان نخست روزنامه اعتماد ملی به نشست انجمن صنفی روزنامه نگاران که از طرف مراجع ذیصلاح غیر قانونی دانسته شده است ، مهدی کروبی در اعتراض به منتجب نیا به عنوان رییس شورای سیاستگذاری روزنامه اعتماد ملی به وی توصیه کرد که به مشکلات مردم بپردازد.
***** فیلم بازخوانی یک پرونده ............................
انتشار لوح فشرده حاوی فیلم مربوط به تصرف خشونت آمیز یک ملک شخصی از سوی یک دانشگاه غیر دولتی، جریان انتقادی جدیدی را در میان مسوولان و نخبگان کشور نسبت به دست اندرکاران دانشگاه مذکور ایجاد کرده است.
به گزارش خبرنگار خبرهای16 ایرنا، این فیلم مستند که با امضای کمیته مردمی مبارزه با تخلفات .... تهیه شده با انعکاس تصاویری ازعملیات تصرف و خرابکاری در ملک شخصی مهدی هادوی دادستان کل انقلاب، رییس دادگاه انتظامی و عضو حقوقدانان شورای نگهبان در سال های نخستین پس از پیروزی انقلاب اسلامی و نیز تصاویری دلخراش از ضرب و شتم اعضای خانواده ایشان و نمایش اسناد و مدارک مربوطه، ماجرا را با توضیحات مشخص مالک به تصویر می کشد.
خبرها حاکی است بعضی جریان های دانشجویی قصد نمایش عمومی این فیلم را دارند. برخی از چهره های سرشناس نیز با مشاهده فیلم موسوم به بازخوانی یک پرونده، شخصا به پیگیری موضوع ترغیب شده اند. در این فیلم چهره عوامل تصرف کننده و تصویر پلاک خودرو حامل آنها نشان داده می شود.
گفتنی است تلاش برای تصرف عدوانی ملک آقای هادوی از سوی دانشگاه مذکور در حالی صورت گرفت که دومیلیون مترمربع از این زمین از سوی مالک به دانشگاه فوق اهدا شده و فقط 140 هزار مترمربع برای زندگی و باغبانی در اختیار وی باقی مانده بود.
***** تداوم نشست های ضد ایرانی در پاریس ......................................
چند روز پیش، همزمان با برگزاری تجمعات ضد ایرانی گروهک تروریستی منافقین ، پاریس پایتخت فرانسه شاهد نشستی برای بررسی 30 سال حکومت جمهوری اسلامی بود.
به گزارش ایرنا، ترکیب دعوت شدگان به این نشست بسیار شبیه کنفرانس رسوای برلین بود که در آن افرادی از طیف های مختلف مخالفان نظام جمهوری اسلامی در خارج کشور در کنار بعضی منتقدان و مخالفان داخلی به عقده گشایی علیه نظام جمهوری اسلامی پرداختند.
یکی از مدعوین نشست ماشاء الله شمس الواعظین از گردانندگان نشریات زنجیره ای بود که در سخنانی از وضعیت روزنامه نگاری در ایران انتقاد کرد.
خانم فرهادپور بود از روزنامه نگاران دوم خردادی شاغل در نشریات زنجیره ای سخنران دیگری بود که بدون حجاب در جلسه حضور یافت و به نوبه خود از وضعیت روزنامه نگاری در دوران ریاست جمهوری سید محمد خاتمی به نیکی یاد کرد.
فخرالسادات محتشمی پور و فریده مشیری از جبهه مشارکت نیز در این جلسه سخنرانی کردند. آنان در کنار اذعان به ارتقای سطح مشارکت های اجتماعی و سیاسی و فرهنگی زنان در ایران، به بیان برخی مشکلات پرداختند.
بعضی دیگر از سخنرانان این نشست نیز که از وابستگان به گروه های ضد انقلاب بودند، به عقده گشایی علیه جمهوری اسلامی پرداختند.
شرکت کنندگان در این نشست بیشتر از گروه ها و احزاب چپ و مدعی اصلاح طلبی بودند و تعدادی از روشنفکران و محققین فرانسوی و نیز ایرانیان مقیم فرانسه در آن شرکت داشتند.
نشست بررسی 30 سال جمهوری اسلامی ایران با تلاش موسسه مطالعات و تحقیقات بین المللی فرانسه معروف به سری برگزارشد.
در کنفرانس بنیاد هاینریش بل در برلین که با عنوان ایران بعد از انتخابات در سال 1379 برگزار شد نیز ترکیب مشابهی از سخنرانان شامل تعدادی از فعالان سیاسی دوم خردادی، در کنار نویسندگان نشریات زنجیره ای و ضد انقلابیون مقیم خارج کشور حضور یافته بودند.
***** حمایت دادستانی هلند از نماینده هتاک علیه اسلام .................................................................
دادستانی هلند طی بیانیه ای اعلام کرد که اقدامی علیه یک سیاستمدار این کشور که با ساخت فیلم ضد اسلامی، خشم مسلمانان را برانگیخت، انجام نخواهد داد.
به گزارش ایرنا به نقل از خبرگزاری رویترز از آمستردام ، پس از آنکه گیرت ویلدرز سیاستمدار ضد اسلامی هلند در ماه مارس فیلمی ساخت که در آن اسلام به تحریک خشونت متهم شده بود، دادستانی هلند دهها درخواست برای انجام تحقیقاتی در این زمینه دریافت کرد. دادستانی همچنین شکایاتی درمورد اظهارات ویلدرز در مصاحبه با روزنامه ها دریافت کرد.
دادستانی هلند در بیانیه ای اعلام کرد: اینکه این اظهارات برای شمار زیادی از مسلمانان توهین آمیز بوده ، به این معنا نیست که این اظهارات قابل مجازات است. دادستانی تاکید کرد که هیچ دلیلی برای محاکمه و مجازات ویلدرز به دلیل ایجاد تنفر یا تبعیض، وجود ندارد.
این دادستانی توهین های سخیف نماینده نژاد پرست هلند را در راستای آزادی بیان در مناظره های یک جامعه دمکراتیک ارزیابی کرده است.
***** اظهار برائت دیر هنگام از تخریب هاشمی رفسنجانی .............................................
مصطفی درایتی مشاور سید محمد خاتمی در اقدامی بسیار دیرهنگام از تخریب هاشمی رفسنجانی توسط مدعیان اصلاح طلبی در دوره حاکمیت جبهه دوم خرداد، اظهار برائت کرد.
به گزارش ایرنا، وی در مصاحبه ای با اشاره به برخی انتقادات به جریان مدعی اصلاح طلبی مبنی بر تخریب هاشمی رفسنجانی در آن سال ها ادعا کرده است : این اتهام هرگز به کلیت اصلاحات و اصلاح طلبان وارد نیست و طرح آن نیز درحالت کلی اصلا منطقی و قابل قبول نیست ! وی با بیان اینکه درست است که برخی اظهارات در دوران اصلاحات از سوی برخی افراد به چهره بزرگانی چون آقای هاشمی رفسنجانی لطمه وارد کرد، اضافه کرد: این گونه افراد و عملکردشان هرگز مورد تایید مجموعه اصلاحات نبوده و ما نه آن را می پسندیدیم و نه تایید می کردیم.
درایتی ادعا کرده است که بیشترین تلاش را برای پاک کردن چهره و جایگاه آقای هاشمی رفسنجانی از اتهامات، جبهه اصلاحات انجام داد! گفتنی است مدعیان اصلاح طلبی در دوره حاکمیت جبهه دوم خرداد به خصوص در جریان رقابت های انتخاباتی مجلس ششم و پس از آن ، سخیف ترین اتهامات و تخریب ها را علیه رییس مجلس خبرگان، در تریبون های مختلفی که در اختیار داشتند منتشر ساختند، اما هیچگاه با عتاب آشکار سران جبهه دوم خرداد روبرو نشدند.
نکته جالب دیگر در اظهارات درایتی آن است که وی این گونه تخریب شخصیت ها را ادامه روند آغاز شده توسط منافقین خوانده است. به گفته او از آن تاریخ به بعد همواره مشی منافقین توسط عده ای دنبال شد و آغازکنندگان این روش با بدنام کردن شخصیت های برجسته نظام، درسی به دنباله روان خود شماره 105 ساعت 17:34 تمام

سرخط اخبار سیاست