۱۱ تیر ۱۳۸۷،‏ ۰:۰۱
کد خبر: 9342498
۰ نفر
از سوی هیات دولت برای استان چهار محال و بختیاری / 14 تصمیم برای احداث و تجهیز مراکز بهداشتی درمانی اتخاذ شد ..................................................
تهران ، خبرگزاری جمهوری اسلامی 87/04/11 سیاسی.ریاست جمهوری .هیات دولت در راستای ارتقای سطح بهداشت و سلامت جامعه و جلب مشارکت مردمی در این زمینه دولت در دور دوم سفر استانی خود به استان چهار محال و بختیاری برای احداث، تکمیل و تجهیز مراکز بهداشتی و درمانی این استان تصمیمات جدیدی اتخاذ کرد.
هیات وزیران در جلسه ای که در مرکز استان چهارمحال و بختیاری تشکیل شد، وزارت بهداشت را موظف کرد با هماهنگی معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور نسبت به اختصاص مبلغ چهار میلیارد ریال جهت تغییر کاربری تخت های بیمارستان رسالت به تخت های سوانح سوختگی اقدام کند.
به گزارش روز سه شنبه ایرنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت، این مبلغ همچنین برای انجام مطالعه احداث مجتمع های خوابگاهی دانشجویی و تکمیل طرح پردیس دانشگاه ،تجهیز و تامین آمبولانس و امکانات 10 پایگاه اورژانس جاده ای که محل پایگاهها توسط استان از سوی وزارت بهداشت اختصاص خواهد یافت.
هیات دولت همچنین وزارت بهداشت را موظف کرد مبلغ دوازده میلیارد ریال جهت تجهیز بیمارستان هاجر شهرکرد به یک دستگاه آنژیوگرافی و توسعه و تجهیز بیمارستان شهر لردگان از نود و شش تختخوابی به یکصد و بیست تختخوابی اختصاص دهد.
بر اساس این مصوبه ، وزارت بهداشت همچنین موظف شده است ضمن تامین 60 درصد اعتبار تکمیل بیمارستان تخصصی قلب در استان و اختصاص مبلغ 40 میلیارد ریال جهت احداث و حصارکشی خانه های بهداشت و مراکز بهداشتی شهری و روستایی نسبت به اختصاص مبلغ 50میلیارد ریال جهت تکمیل ساختمان بیمارستان آیت الله کاشانی شهرکرد اقدام کند.
اختصاص مبلغ 20 میلیارد ریال جهت احداث کلینیک تخصصی فارسان و تکمیل کلینیک ویژه شهرکرد و اختصاص مبلغ چهار میلیارد ریال به نسبت مساوی پنجاه درصد استان و پنجاه درصد وزارت یاد شده برای استقرار کامل آی تی در پردیس دانشگاه از دیگر وظایف محوله از سوی هیات دولت به وزارت بهداشت است.
بر اساس این مصوبه دولت وزارت بهداشت را موظف کرده است مبلغ 6 میلیارد ریال برای تکمیل ساختمان ستاد مرکزی بهداشت و درمان شهرستان چلگرد و مبلغ پنج میلیارد ریال جهت مبارزه با سوء تغذیه، یک دستگاه اتوبوس برای ایاب و ذهاب دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی و احداث 44 واحد مسکونی برای پزشکان متخصص در شهرهای استان اختصاص دهد.
این مصوبه پنجم تیرماه جاری از سوی پرویز داودی معاون اول رییس جمهور به دستگاههای اجرایی ابلاغ شده است.
سیام **9139 1701 شماره 047 ساعت 11:27 تمام

سرخط اخبار سیاست