۱۱ تیر ۱۳۸۷،‏ ۰:۰۱
کد خبر: 9342470
۰ نفر
رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس زمینه برای مذاکرات جدی بین ایران و گروه 5+1 آماده شده است ..................................................
تهران ، خبرگزاری جمهوری اسلامی 87/04/11 سیاسی.کجلس شورای اسلامی .نطق رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: سفر آقای سولانا به تهران و گرایش های مثبت و ارزشمند برخی از کشورهای اروپایی عضو گروه 5+1 مانند آلمان به رغم تحریم های جدید اتحادیه اروپاکه با فشار آمریکا صورت گرفته ، زمینه را برای مذاکرات جدی میان طرفین آماده نموده است.
علاء الدین بروجردی که روز سه شنبه در نطق پیش از دستور جلسه علنی مجلس سخن می گفت، افزود: ملت ایران به خود ببالند که ما امروز در شرایطی قرار داریم که به همت دانشمندان جوان هسته ای، قله های رفیع این دانش مهم را در چارچوب اهداف صلح آمیز فتح کرده ایم و پرچم افتخار پیروزی را بر آن افراشته ایم و جشن ملی هسته ای را برگزار کردیم و اهداف خود را محقق نموده ایم.
به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، بروجردی افزود: امروز دولت باید با اجرای مصوبه مجلس مبنی بر تولید 20 هزار مگاوات انرژی هسته ای، شتاب توسعه اقتصادی کشور را سرعت بیشتری دهد.
رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس خطاب به گروه 5+1 گفت5:+1 باید بداند که نمایندگان ملت بزرگ ایران در مجلس هشتم در دفاع از حقوق ملت استوار و پابرجاست و همانطور که بیانیه آنها نشان داد، از سیاست های نظام جمهوری اسلامی ایران بر حفاظت و حراست از فناوری صلح آمیز هسته ای در چارچوب معاهده ان.پی.تی. و مقررات آژانس جدی هستند و با عنایات الهی و با تدابیر مقام معظم رهبری مشکلات فعلی سپری خواهد شد و واقعیت های امروز جمهوری اسلامی ایران را جهان خواهد پذیرفت.
بروجردی همچنین خطاب به آمریکایی ها گفت: آمریکایی ها پس از 30 سال باید این درس بزرگ را آموخته باشند که ملت بزرگ ایران در مکتب عاشورا تربیت شده اند و با فرهنگ مقاومت و ایثار و رشادت و شهادت خو گرفته اند و از تهدید و ارعاب نمی هراسند و در عین حال ملتی با فرهنگ بالا و منطقی استوار و هوشی سرشار هستند.
رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تاکید کرد: ملت ایران ملتی صلح طلب و عدالت جو و مخالف همه سیاست های ظالمانه و جنگ طلبانه آمریکا و رژیم صهیونیستی هستند که برای مردم جهان نتیجه ای جز کشتار و بحران و ناامنی که نمونه های آن را در منطقه شاهدیم، نداشته و ندارد.
** پارلمان اروپا از تروریست ها حمایت نکند بروجردی در بخش دیگری از نطق پیش از دستور خود با اشاره به اقدام دولت انگلیس مبنی بر خروج نام گروهک تروریستی منافقین از فهرست گروههای تروریستی این کشور، تاکید کرد: اقدام اخیر انگلیس در خارج نمودن نام سازمان تروریستی منافقین به رغم سیاست ضد تروریستی اتحادیه اروپا نشان از سیاست دوگانه ای دارد که آمریکا سالهاست آن را بدون نتیجه دنبال می کند و امیدوارم اروپا از این سیاست دنباله روی نکند.
رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس افزود: پیام ما به اجلاس فردای پارلمان اروپا این است که اجازه ندهید نام پارلمان اروپا در تاریخ معاصر آلوده به حمایت از یک سازمان شناخته شده تروریستی شود که سردمداران آن دستشان به خون پاک صدها انسان بی گناه آغشته است.
نماینده مردم بروجرد در مجلس در بخش دیگری از نطق خود به خاکسپاری هفت تن از شهدای جنگ تحمیلی در مجلس شورای اسلامی اشاره کرد و گفت: تشریف فرمایی جوانان برومند ایران اسلامی و اسوه های ایمان ، صبر و شهادت و چهره های ماندگار دوران دفاع مقدس، یعنی هفت تن از شهدای گرانقدر بی نام و نشان میهن به خانه ملت را خوش آمد عرض می کنم.
بروجردی افزود: این عزیزان امروز در کنار ما آرمیده اند و ما به وجود مقدس و نورانی آنها مفتخر گشته ایم و خداوند را از این نعمت عظیم که نصیب مجلس هشتم فرمود صمیمانه شکر گزار هستیم.
بروجردی از همه دست اندرکاران این حرکت بویژه مساعدت های رییس مجلس شورای اسلامی قدردانی کرد.
رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی تاکید کرد: واقعیت این است که امنیت ملی ما گره خورده با شهدای گرانقدرمان است و امروز اسوه دهها میلیون جوان ایرانی همین پیشگامان جهاد و شهادت و پیروان مکتب حضرت اباعبدالله الحسین (ع) هستند که درس بزرگ زندگی شرافتمندانه را به ما آموخت.
بروجردی افزود: بجاست یاد 27 شهید گرانقدر مجلس شورای اسلامی که امروز میزبان میهمانان شهیدمان هستند گرامی بداریم. روحشان شاد و راهشان پر رهرو باد.
سیام 9139 شماره 019 ساعت 09:59 تمام

سرخط اخبار سیاست