۱۱ تیر ۱۳۸۷،‏ ۰:۰۱
کد خبر: 9342461
۰ نفر
خبرهای16/ جزئیاتی درباره توطئه سوء قصد به جان رییس جمهور ایران در رم ..................................................
تهران ، خبرگزاری جمهوری اسلامی 87/04/11 کلیات.پژوهش.خبرهای16 سفیر جمهوری اسلامی ایران در ایتالیا در خصوص موضوع سوء قصد علیه رییس جمهوری اسلامی ایران در سفر به رم گفت که این ماجرا توهم توطئه نبوده و صحت دارد.
ابوالفضل ظهره وند در گفت و گو با خبرنگار خبرهای 16 ایرنا در این باره تصریح کرد: یک روز قبل از سفر برای کنترل شرایط دستگاه RAY-X نصب شده در محلی که آقای احمدی نژاد قرار بود اقامت داشته باشد، به محل رفتم و در بررسی ها مشاهده شد که شدت یا میزان اشعه دستگاه مورد نظر که در داخل ساختمان قرار داشت ، بیشتر از حد معمول است.
ظهره وند با اشاره به اینکه میزان اشعه دستگاههای RAY-X در ایتالیا 300 است، افزود: کمی بعد میزان اشعه دستگاه مذکور به بیش از 550 رسید و به مرور افزایش یافت و به 800 رسید .
سفیر ایران در رم ادامه داد: ابتدا به خرابی دستگاه مشکوک شدیم و به فرض اینکه دستگاه خراب است، دستگاه دیگری به محل آوردیم اما معلوم شد که مشکل از دستگاه نیست و ظاهرا اشعه از جایی کنترل می شد.
ظهره وند با بیان اینکه طبق گفته افراد متخصص در زمینه اشعه RAY-X درصورتی که میزان اشعه از 1500 تجاوز کند، احتمال خطر جدی برای افراد حاضر در معرض آن وجود دارد ، گفت : وقتی رییس جمهوری وارد محل شد، میزان اشعه دستگاه بیشتر شد و به بالای 1000 رسید بطوریکه آثار ناشی از شدت اشعه در محیط داخل ساختمان کاملا احساس می شد.
وی ارائه توضیحات درباره جزئیات بیشتر این توطئه و هویت عوامل آن را به زمان مقتضی موکول کرد.
****** امیدواری ضد انقلاب به تحرکات نیروهای داخلی ................................
گردانندگان یک تشکل مخالف نظام جمهوری اسلامی که از جمله حاضران در کنفرانس رسوای برلین در سال 82 به شمار می روند، در جلسه ای نسبت به اقدامات بعضی نیروهای درون نظام اظهار امیدواری کرده اند.
به گزارش خبرنگار خبرهای16 ایرنا، سرکرده این تشکل که عنوان-اتحاد دمکراسی خواهان داخل < را برای گروه خود برگزیده اخیرا در جلسه ای به نیروهایش گفته است:مانباید سرخورده وخسته بشویم، اگرچه حاکمیت ودولت یک دست شده اما نباید فراموش کنیم جداشده های حکومت مسایلی را بیان می کنند که ما قدرت بیان آن را نداریم. وی با اشاره به مطلب یک روزنامه مدعی اصلاح طلبی که در 12اردیبهشت از یک متهم جریایم امنیتی حمایت کرده است، افزوده است: این برای ما یک دستاورد است.
***** دنباله های گروه های تندرو در بین دانشجویان به دنبال دامن زدن به خواسته های قومی ..............................................
وابستگان به گروه های تندرو سیاسی در یک تشکل دانشجویی آشکارا برای سوق دادن خواسته های صنفی دانشجویان به سمت تنش های قومی تلاش می کنند.
به گزارش خبرنگار خبرهای16 ایرنا، در حالی که رسانه های وابسته به بیگانه از مدتی پیش برنامه تبلیغی به مناسبت سالگرد آشوب های تیرماه 78 را در دستور کار قرار داده اند، بعضی از نزدیکان به یک تشکل افراطی در دانشگاه ها نیز تلاش می کنند بهانه ای برای التهاب آفرینی بیابند.
این دسته از افراد که پیش از این نیز در التهاب آفرینی در محیطهای دانشجویی نقش ایفا کرده اند، به شدت تلاش می کنند، مسائل قومی را نیز به حوزه خواسته ای دانشجویی وارد نمایند.
گزارش رسیده حاکیست، این تشکل که که در گذشته نیز تحریکات آنها مورد حمایت بیگانگان واقع شده، توجه ویژه ای به مراکز دانشگاهی دور از مرکز با قومیت های مختلف نشان می دهند.
این گزارش می افزاید، در یکی از التهاب آفرینی های اخیر این دسته، رابطه میان گردانندگان یک تحصن با خارج کشور کشف شد که با قطع ارتباط مذکور، التهاب آفرینان دچار سردرگمی و چند دستگی شده و دست از التهاب آفرینی کشیدند.
****** روزنامه ترک: آمریکا باید به زندگی در کنار ایران هسته ای عادت کند ...................................
روزنامه ترک زبان استار چاپ ترکیه در مقاله ای نوشته است که آمریکا باید به تحریم های ضد ایرانی پایان داده و به زندگی در کنار ایران هسته ای عادت کند.
به گزارش ایرنا، نویسنده این روزنامه با اشاره به مشکلات رژیم اشغالگر قدس برای ماجراجویی علیه ایران افزوده است: نباید این موضوع را فراموش کردکه در صورت هرگونه ماجراجویی نظامی علیه ایران، قیمت نفت در بازارهای جهان احتمالا به بشکه ای ..4دلار خواهد رسید.
به عقیده نویسنده این روزنامه بسیاری از دیپلماتهای اروپایی و آمریکایی حل بسیاری از مسائل موجود را از راه مذاکراه با ایران امکان پذیر میدانند . وی توصیه کرده است که آمریکا هرچه زود تر اقدام به بازگشایی فوری سفارت خود در تهران نموده و با پایان دادن به تحریمها علیه این کشور، زندگی در کنار ایران هسته ای را فرا بگیرد.
**** پژوهم/ 1034 شماره 010 ساعت 08:29 تمام

سرخط اخبار سیاست