فرمانده ناجا: طرح انسداد مرزهای شرق کشور باید به نقطه مطلوب برسد ................................................................
بیرجند، خبرگزاری جمهوری اسلامی 04/01/87 داخلی.اجتماعی.انتظامی.
فرمانده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران گفت: امسال طرح انسداد مرزهای شرق کشور باید به نقطه مطلوب خود برسد.
به گزارش ایرنا، سردار سرتیپ اسماعیل احمدی مقدم روز یکشنبه در جمع خبرنگاران بیرجند افزود: تقویت مرزها بویژه مرزهای شرق کشور در دستور کار ناجا قرار دارد.
وی در مجموع امنیت را در مرزهای کشور با توجه وجود کانونهای ناامنی در مرزهای عراق و افغانستان، مناسب ارزیابی کرد.
وی تصریح کرد: تا پایان برنامه پنج ساله پنجم با تقویت امکانات لازم ، مراقبت های راداری و پاسگاهها، امنیت را در مرزها به حد مطلوب خواهیم رساند.
فرمانده ناجا همچنین ادامه عملیات طرح امنیت اجتماعی و اخلاقی و برداشتن گامهایی برای پیشگیری از جرازم را مهمترین رویکرد ناجا در سال جاری اعلام کرد.
احمدی مقدم، بر مبازره قاطع با مواد مخدر تاکید کرد و افزود: مبارزه با مواد مخدر راهبردی سه ساله بوده که یکسال آن نیز باقی مانده است.
وی بااشاره به اینکه موادمخدر در کشور کنترل و مهار شده است گفت: تاکنون در مبارزه با تهیه کنندگان و توزیع کنندگان مواد مخدر گام های مثبتی برداشته شده است.
او با بیان اینکه درمان معتادین از پارسال آغاز شده است افزود: این امر نیز در سال جاری گسترش می یابد تا تمامی معتادان زیر پوشش قرار گیرند.
وی بااشاره به کاهش 10 تا 15 درصدی تصادفات طی ایام نوروز امسال تاکنون نسبت به مدت مشابه پارسال گفت: این درحالی است که به علت واژگونی خودروها آمار تلفات در تصادفات کاهش نداشته است. ک/3 665/587 شماره 014 ساعت 14:01 تمام

سرخط اخبار سیاست