۲۹ اسفند ۱۳۸۹،‏ ۰:۰۱
کد خبر: 9284883
۰ نفر
نماینده مردم سردشت: نمایندگان اهل سنت تجاوز عربستان به بحرین را محکوم کرده اند ..................................................
خبرگزاری جمهوری اسلامی 89/12/29 سیاسی.مجلس.لیبی و بحرین مهاباد - نماینده مردم سردشت و پیرانشهر در مجلس شورای اسلامی گفت: نمایندگان فراکسیون اهل سنت مجلس اقدامات صورت گرفته در بحرین و تجاوز آشکار عربستان به این کشور را محکوم کرده اند.
محمد علی پرتوی روز یکشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود : انتظار داریم کشورهای مسلمان در این مورد و در مقابل دسیسه های آمریکا به دست عربستان موضع بگیرند.
وی اظهارداشت افزود: در بحرین، عربستان و آمریکا و دیگر استعمارگران دست اندازی کرده اند و مسلمانان را به جان هم انداخته اند و می خواهند نسل کشی کنند.
نماینده مردم سردشت و پیرانشهر در ادامه گفت : مسلمانان باید هوشیار باشند و از حضور غربی ها در کشورهای اسلامی جلوگیری کنند.
پرتوی همچنین در خصوص اوضاع لیبی تصریح کرد: همه می دانند که قذافی یک دیوانه است چرا که این دیکتاتور با هواپیما و هلی کوپتر،توپ و تانک به جان مردم بی گناه کشورش افتاده است.
این نماینده مجلس گفت: برای بیشتر ما محرز است که آمریکا در قضایای لیبی دست دارد و می خواهد در آنجا نفوذ کند تا با لشکرکشی غرب به لیبی آنجا را تحت سلطه خود درآورد.
وی با اشاره به خیزش های ملل کشورهای اسلامی و عربی اظهار داشت: در این جنبش ها باید خود مردم دخیل باشند تا برای آینده شان برنامه ریزی کنند.
پرتوی گفت: اگر ناخواسته اهداف آمریکا در این کشورها پیاده شود جوی علیه مسلمانان به وجود خواهد آمد و مانع از توسعه کشورهای اسلامی خواهد شد.
وی اضافه کرد: این خیزش ها به تبعیت از ایران اسلامی و انقلاب مردم ایران به وجود آمده و ترس استکبار جهانی از این است که همانند انقلاب کشورمان در این کشورها انقلابی به وجود آمده و جمهوری اسلامی حاکمیت را به عهده گیرد.
این نماینده مجلس تصریح کرد: قرآن به هیچ مسلمانی اجازه نمی دهد که تحت سلطه استعمار و استبداد قرار گیرد.
645 شماره 010 ساعت 13:23 تمام

سرخط اخبار سیاست