۲۱ اسفند ۱۳۸۹،‏ ۰:۰۱
کد خبر: 9284238
۰ نفر
فرمانده نیروی دریایی ارتش: منطقه عملیاتی نیروی دریایی ارتش در سال 90 توسعه می یابد ..................................................
خبرگزاری جمهوری اسلامی 89/12/21 سیاسی.دریایی.سیاری.لاذقیه تهران- فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران اعلام کرد: منطقه عملیاتی نیروی دریایی ارتش در سال 90 توسعه می یابد.
به گزارش ایرنا به نقل از روابط عمومی نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران، امیر دریادار حبیب الله سیاری در مراسم صبحگاه مشترک این نیرو که در آستانه روز بزرگداشت شهدا برگزار شد، افزود: در سال آینده با اعزام ناوگروه های نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی به خارج از منطقه خلیج فارس محورهای دیگری را نیز تحت کنترل خواهیم گرفت.
دریادار سیاری، اظهارداشت: با این اقدام منطقه عملیاتی نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران توسعه خواهد یافت و زمینه برای آن که شاهد هیچ تعرضی از سوی دزدان دریایی نسبت به کشتیهای نفتکش و تجاری مواجه نشویم، فراهم می شود.
وی با اشاره به حضور ناوگروه دوازدهم نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی در بندر لاذقیه و بازدید از سوریه،گفت: این ناوگروه ضمن نجات کشتی هنگ >کنگی از چنگ دزدان دریایی توانست با افتخار ماموریت خود را در اسکورت کشتی >های حاضر در خلیج عدن انجام داده و با ابلاغ پیام صلح و دوستی به کشورهای منطقه در بندرهای جده عربستان سعودی و لاذقیه سوریه پهلو بگیرد.
دریادار سیاری در ادامه ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای انقلاب اسلامی و هشت سال دفاع مقدس، سال 89 را سال عزت و افتخار نیروی دریایی ارتش دانست و عملکرد این نیرو را مصداق همت مضاعف و کار مضاعف عنوان کرد.
وی با اشاره به سه اقدام مهم و ارزشمند نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در سال 89 خاطرنشان کرد: انجام رزمایش ولایت 89، کسب موفقیت در 25 عملیات و درگیری با دزدان دریایی و عبور ناوگروه این نیرو از کانال سوئز و حضور در دریای مدیترانه از جمله این اقدامات بزرگ بود که توسط دریادلان نیروی دریایی ارتش انجام شد.
دریادار سیاری با ابراز امیدواری نسبت به تعمیق ارتباطات نیروی دریایی با کشورهای دوست و همسایه تصریح کرد: حرکت عظیم ناوگروه نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران و حضور این ناوگروه در دریای مدیترانه که برای نخستین بار در طول تاریخ انقلاب صورت گرفت، نشان از صلابت و اقتدار نیروهای مسلح و بخصوص نیروی دریایی ارتش است.
وی در ادامه خاطرنشان کرد: نیروی دریایی باید متناسب با تهدیدها، توانمندیهای خود را ارتقا دهد که این امر جز برپایه ولایتمداری، تمسک به فرامین فرمانده معظم کل قوا، همدلی و هم افزایی دریادلان میسر نمی >شود.
سیام **1478** شماره 047 ساعت 14:25 تمام

سرخط اخبار سیاست