لاریجانی خطاب به دانشجویان ایلام ؟ حوادث روز دنیا را پیگیری کنید ..................................................
خبرگزاری جمهوری اسلامی 89/12/12 سیاسی.مجلس شورای اسلامی.لاریجانی.همایش علمی تهران - رییس مجلس شورای اسلامی در جمع دانشجویان دانشگاه ایلام اظهار داشت : اگر می خواهید انقلاب اسلامی ایران را بهتر درک کنید، حوادث روز دنیا را پیگیری کنید.
به گزارش خبرنگار اعزامی ایرنا، علی لاریجانی روز پنجشنبه در نهمین جشنواره علمی دانشجویان مخترع، مبتکر، ممتاز، بسیجی، شاهد و ایثارگر دانشگاه ایلام افزود: در دو ماه گذشته فصل جدیدی در دنیای معاصر ایجاد شده است.
لاریجانی با بیان اینکه بذر انقلاب های فعلی، 32 سال پیش کاشته شد، اظهار داشت: امروز شاهد رشد این بذرها در سراسر جهان هستیم.
وی افزود: اگرچه برخی کج اندیشان تلاش می کنند با بازی های سیاسی سطح انقلاب ها را نازل کنند اما این انقلاب ها عمق وسیعی دارند و بار سنگینی بر دوش افراد صاحب نظر می گذارند.
لاریجانی با اشاره به اینکه سه نظریه در خصوص انقلاب های ایجاد شده در ماه های اخیر وجود دارد، گفت: برخی معتقدند این انقلاب ها ماهیت غربی داشته و آمریکا می خواهد شرایط منطقه اینگونه دگرگون شود.
رییس مجلس مشخصه این گروه را افرادی دانست که با عینک دوخطی به صحنه تحولات اجتماعی نگاه می کنند.
وی گفت: براساس نظریه دوم برخی نیز به این انقلاب ها اعتقاد دارند اما می گویند آمریکایی ها بر آن چیره شده اند که این نظریه نیز از نظر ما اصالتی ندارد.
لاریجانی افزود: براساس نظریه سوم، برخی معتقدند که انقلاب ها ریشه دار و عمیق هستند که در واقع این نظریه در خصوص انقلاب ها مثبت و خوب است.
وی با بیان اینکه اگر انقلاب به آسانی به دست بیاید، به سادگی نیز از دست خواهد رفت، گفت: هر چه تلاش برای به دست آوردن انقلاب بیشتر باشد عمق آن بیشتر خواهد بود و ماندگاری انقلاب نیز تضمین می شود.
رییس مجلس با اشاره به تحولات اخیر در کشورهای عربی گفت: خصوصیت این کشورها سلطنتی بودن و یا جمهوری های عجیب و غریب چندین دهه ای است.
به گفته لاریجانی، رجال سیاسی این کشورها فساد زیادی دارند و تحت سیطره آمریکا هستند از این رو درمانده شده اند و مردم نیز از تحت سلطه بودن حاکمانشان به ستوه آمده اند.
** انقلاب ایران حادثه ای بزرگ بود وی در بخش دیگری از سخنان خود انقلاب اسلامی ایران را حادثه بزرگی در دنیای اسلام دانست و گفت: دشمنان با تبلیغات منفی مانع دیده شدن انقلاب اسلامی ایران شدند.
لاریجانی با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران بنا را بر توسعه دانایی محوری قرار داده است، گفت: این مسئله کلید کار امروز است.
** در بخش هسته ای گام های بلندی برداشته شده است لاریجانی با اشاره به اینکه ایران از لحاظ هسته ای و سایر فناوری های علمی گام های بلندی را طی کرده است، افزود: این مسئله هزینه های زیادی را برای دشمنان ایجاد کرده است.
رییس مجلس شورای اسلامی در پایان از نخبگان برتر نهمین جشنواره علمی دانشجویان مخترع، مبتکر، ممتاز، بسیجی، شاهد و ایثارگر دانشگاه ایلام تقدیر کرد.
سیام1319**/9121/1346/ شماره 037 ساعت 18:20 تمام

سرخط اخبار سیاست