۱۳ شهریور ۱۳۸۹،‏ ۰:۰۱
کد خبر: 9268084
۰ نفر
جهان یکصدا نابودی صهیونیسم را فریاد زد ..................................................
خبرگزاری جمهوری اسلامی 89/06/13 سیاسی.قدس 89.روز جهانی قدس تهران- همزمان با آخرین جمعه ماه مبارک رمضان که از سوی بنیانگذار فقید جمهوری اسلامی به عنوان روز جهانی قدس نامگذاری شده است، بسیاری از پایتخت های جهان صحنه حضور گسترده مردم درحمایت از قدس،اعلام همبستگی با فلسطینیان،مخالفت با مذاکرات سازش و اعلام انزجار از اشغالگران صهیونیسم بود.
به گزارش گروه اخبار صوتی و تصویری ایرنا،مراسم با شکوه روز جهانی قدس امسال در شرایطی روز جمعه برگزار شد که درست یک روز قبل از آن بار دیگر دسیسه ای بزرگ علیه ملت فلسطین در واشنگتن ناکام ماند و مذاکرات سازش که برای خیانت به مردم فلسطین و گروه های مقاومت طراحی شده بود، بدون هیچ نتیجه عملی عقیم ماند.
میلیون ها انسان آزاده اعم از مسلمان و غیرمسلمان در روز جهانی قدس با فریادهای مرگ بر اسراییل ضمن تجدید پیمان با ملت فلسطین و آرمان مقدس آزادی قدس،مذاکرات سازش و سیاست های تجاوزکارانه رژیم صهیونیستی علیه فلسطینیان را محکوم کردند.
دیروز ایران اسلامی صحنه حضور میلیونی مردم روزه دار در دفاع از ملت مظلوم فلسطین و قدس شریف و پرچمدار حرکتی جهانی در محکوم کردن جنایات و اشغالگری های رژیم صهیونیستی بود.
روز گذشته در سراسر ایران صحنه ها و حماسه هایی باشکوه خلق شد که رسانه های بیگانه با وجود بی میلی نسبت به منعکس کردن این سیل خروشان، نتوانستند به سادگی از کنار آن عبور کنند و برخی رسانه های تصویری معروف جهان از جمله سی ان ان، بی بی سی،الجزیره و ... صحنه هایی از حضور پرازدحام مردم ایران را به تصویر کشیدند.
دیروز جهان یکپارچه فریاد حمایت از قدس سر داد. در آمریکا، مسلمانان در شهرهای واشنگتن،نیویورک، دالاس و شیکاگو با برپایی تظاهرات،خواهان آزادی قدس شریف از دست اشغالگران شدند و مقاومت را تنها راه نجات قدس دانستند.
در نیویورک ،تظاهرات کنندگان با اجتماع مقابل کنسولگری پاکستان ضمن اعتراض به کشتار شیعیان در شهرهای کویته و لاهور، آزادی قدس شریف را فریاد زدند.
گزارش های دریافتی از واشنگتن ،دالاس و شیکاگو نیز حکایت از برپایی تظاهرات مشابهی در روز قدس دارد.
اسراییل باید از خاورمیانه برود ،صهیونیسم نژادپرستی استو اگر عدالت نباشد، صلحی وجود نخواهد داشت، از جمله شعارهای تظاهرکنندگان آمریکایی بود.
در دالاس، شیکاگو و واشنگتن حتی یهودیان مذهبی و خسته از جنایات صهیونیست ها نیز در مراسم روز قدس حضور یافته بودند.
در فرانسه هم صدها نمازگزار در مراسم روز قدس که در مقابل در اصلی مسجد بزرگ پاریس برگزار شد، با سردادن شعارهای مرگ بر اسراییل تلاشهای جاری برای سازش و خیانت به مردم مظلوم فلسطین را محکوم و حمایت خود را از آزاد سازی اراضی اشغال شده از دست غاصبان صهیونیست اعلام کردند.
روسیه هم دیروز شاهد تظاهرات ضد اسراییلی بود. صدها نفر با برگزاری تظاهرات در مسکو در روز جهانی قدس، جنایات رژیم صهیونیستی در سرزمین های اشغالی فلسطین را محکوم کرده و خواستار آزادی فلسطین و ایجاد حکومت مستقل در این سرزمین شدند.
تظاهرکنندگان در میدان یائوزسکایا واروتا در مرکز مسکو گرد آمده و علیه رژیم اشغالگر قدس و حامی اصلی آن آمریکا و در حمایت از مردم مظلوم فلسطین شعار دادند.
مردم غزه، اردن و مصر نیز در بزرگداشت روز قدس و اعتراض به اقدامات رژیم صهیونیستی در فلسطین به ویژه قدس اشغالی تظاهرات کردند. هزاران فلسطینی به درخواست هشت جنبش فلسطینی و در راس آنها جنبش حماس و جهاد اسلامی با در دست داشتن پرچم های فلسطین روز گذشته در غزه تظاهرات با شکوهی برگزار کردند.
صدها مصری نیز در حمایت از روز قدس و محکومیت اقدامات رژیم صهیونیستی با حضور در خیابانهای اصلی شهر اقدام به برگزاری تظاهرات کردند.
شرکت کنندگان در این تظاهرت از کشورهای عربی خواستند تا موضع گیری قاطعی در مورد تلاش های رژیم صهیونیستی برای یهودی سازی مقدسات اسلامی اتخاذ کنند و برای مقابله با رژیم اشغالگر قدس و برای حمایت از مقدسات اسلامی انتفاضه به راه بیندازند.
گروه ها و احزاب لبنانی نیز برای اعلام همبستگی با قدس و ملت مظلوم فلسطین تظاهراتی را در بیروت برگزار کردند و نمایندگان آنها خواستار قطع هرگونه مذاکرات با رژیم صهیونیستی شدند.
تظاهرکنندگان لبنانی همچنین از دولت های عربی خواستند که برای حمایت از قدس و لغو محاصره غزه هرچه سریع تر چاره ای بیندیشند.
هزاران قطری نیز با برگزاری راهپیمایی که در دوحه پایتخت این کشور برگزار شد حمایت خود را از قدس، مسجد الاقصی و فلسطینی ها اعلام کردند.
در اردن نیز تظاهراتی برگزار شد و نیروهای امنیتی مانع از نزدیک شدن تظاهرکنندگان خشمگین به سفارت اسرائیل شدند. تظاهرات کنندگان سیاست یهودی سازی قدس را محکوم کرده و خواستار بسته شدن سفارت اسرائیل در عمان و اخراج سفیر اسرائیل شدند.
همچنین مردم یمن در صنعا تظاهراتی را برگزار کرده و به تجاوزهای اسرائیل در مسجد الاقصی و مقدسات اسلامی اعتراض کردند، آنها همچنین از جنبش آزادیبخش ملی فلسطین (فتح) و جنبش مقاومت اسلامی (حماس ) خواستند با یکدیگر متحد شوند.
موریتانی و دیگر کشورهای آفریقایی نیز شاهد برگزاری تظاهرات ضداسرائیلی بود و تظاهرات کنندگان از دولت های خود خواستند تا هرچه سریع تر به روابط خود با اسرائیل پایان دهند.
ترکیه دیگر کشوری بود که روز جمعه صدها نمازگزار پس از برگزاری نماز جمعه تظاهراتی را برگزار کرده و اقدامات رژیم صهیونیستی در سرزمین های اشغالی را محکوم کردند.
تظاهرکنندگان با دادن شعارهای ضدصهیونیستی حمایت خود را از مردم فلسطین اعلام و خواستار مقابله جهانی با سیاست های نژادپرستانه رژیم صهیونیستی شدند.
در باکو پایتخت جمهوری آذربایجان نیز مردم این شهر با تجمع در مقابل سفارت رژیم صهیونیستی اقدام به برگزاری تظاهرات کردند و تعطیلی سفارت و اخراج سفیر رژیم صهیونیستی را خواستار شدند.
هزاران نفر از مردم سوریه نیز با برپایی تظاهراتی در دمشق خواستار حمایت از قدس شدند.
تظاهرکنندگان فریاد می زدند قدس عربی است و عربی باقی خواهدماند، محاصره غزه را بشکنید، مسجد الاقصی از آن ماست، صلح تنها با نابودی اشغالگران محقق می شود.
در کویته پاکستان اما تظاهرات مردم مسلمان این شهر در طرفداری از قدس و ملت فلسطین به خاک و خون کشیده شد و بر اثر حمله تروریستی به جمع تظاهرکنندگان بیش از 70 نفر کشته و دهها تن دیگر زخمی شدند.
رژیم صهیونیستی در روز جهانی قدس از بیم خشم فلسطینی ها تدابیر امنیتی ویژه ای را در این شهر به اجرا گذاشت و این شهر را به پادگان نظامی تبدیل کرد.
پلیس رژیم صهیونیستی دو هزار تن از نیروهای ویژه خود را در اطراف مسجدالاقصی و شهر قدس مستقر کرد.
حضور جهانیان و فریاد آنان در اعلام حمایت از قدس و همبستگی با ملت مظلوم فلسطین که همه ساله در روز جهانی قدس برپا می شود، امسال نیز همزمان با اوج تلاش های آمریکا و رژیم صهیونیستی برای اجرای دسیسه نمایش مذاکره برگزار شد و تمام آنچه را که واشنگتن و تل آویو و برخی دست نشاندگان آنها در منطقه با انجام تبلیغات فراوان و صرف هزینه های هنگفت رشته کرده بودند، پنبه کرد.
صویر**1723** شماره 056 ساعت 13:49 تمام

سرخط اخبار سیاست