حمایت وزیر امور خارجه نروژ از برنامه صلح آمیز هسته ای کشورمان ..................................................
خبرگزاری جمهوری اسلامی 89/06/13 سیاسی.نروژ.ایران لندن - یوناس گار استوره وزیر امور خارجه نروژ در دیدار سید حسین رضوانی سفیر جمهوری اسلامی ایران در اسلو، با حمایت از حق ایران برای داشتن برنامه صلح آمیز هسته ای، ابراز امیدواری کرد که گفت و گوهای کشورمان با گروه 5+1 جهت یافتن راه حلی مسالمت آمیز برای این موضوع، ادامه یابد.
به گزارش ایرنا به نقل از بخش مطبوعاتی سفارت جمهوری اسلامی ایران در اسلو ، وزیر امور خارجه نروژ همچنین ضمن تمجید از جایگاه برجسته تاریخی و فرهنگی ایران، بر نقش مهم منطقه ای و بین المللی کشورمان تاکید کرد.
وی ابراز امیدواری کرد که در حاشیه نشست آتی مجمع عمومی سازمان ملل متحد در نیویورک با منوچهر متکی وزیر امورخارجه جمهوری اسلامی ایران ملاقات کند.
سید حسین رضوانی سفیر کشورمان در نروژ نیز در این دیدار با اشاره به سابقه 80 ساله روابط دو کشور خواستار تقویت مناسبات فیمابین ایران و نروژ و اتخاذ رویکردی عینی و واقع گرایانه درقبال روابط دو جانبه شد.
وی همچنین ظرفیت های مناسبات دوکشور در حوزه های مختلف را بسیار بالاتر از سطح فعلی دانست.
وزیر امور خارجه نروژ و سفیر جمهوری اسلامی ایران در اسلو همچنین در مورد گفت و گوها و همکاری های حقوق بشری دو کشور تبادل نظر کردند که در جریان آن سفیر جمهوری اسلامی ایران با انتقاد از برخی ادعاهای حقوق بشری نروژ در قبال کشورمان، چنین ادعاهایی را ناشی از اطلاعات نادرست و تحریف شده و غیرموثق بودن منابع نروژی توصیف کرد.
دو طرف در پایان این دیدار توافق کردند که باب گفت و گوهای مستقیم حقوق بشری جهت رفع ابهامات طرفین مفتوح باشد.
اروپام 345** شماره 041 ساعت 12:58 تمام

سرخط اخبار سیاست