اندیشمند چینی :پرچم مبارزه با اسراییل همچنان در اهتزاز خواهد ماند ..................................................
خبرگزاری جمهوری اسلامی 89/06/13 سیاسی.چین.ایران.قدس 89 پکن - پروفسور لی پی لون استاد دانشگاه قومیت های چین روز جمعه با محکوم کردن جنایات رژیم اشغالگر قدس در کشتار ملت مظلوم فلسطین گفت : روز جهانی قدس روز فریاد ملت های جهان علیه اسراییل است و پرچم مبارزه با صهیونیزم همچنان در اهتزاز خواهد ماند.
وی روز جمعه در حاشیه مراسم بزرگداشت روز جهانی قدس در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا در پکن اظهار داشت : زنده ماندن یاد ملت فلسطین ، حاصل ابتکار امام خمینی (ره ) در نامگذاری آخرین جمعه ماه مبارک رمضان به عنوان روز جهانی قدس است.
وی گفت : امام خمینی (ره ) کاری کرد که برای همیشه در طول تاریخ یاد فلسطین و قدس شریف در اذهان وافکار عمومی جهانیان باقی بماند.
وی با اشاره به برگزاری آیین های مختلف در سراسر جهان در بزرگداشت روز جهانی قدس اظهار داشت : روز قدس به معنای اتحاد و همبستگی میان ملت های مسلمان برای شتاب بخشیدن به مبارزه با صهیونیزم بین الملل و استکبار جهانی است.
وی با بیان این مطلب که در روز قدس باردیگر زنگ خطر برای اسراییل به صدا درمی آید خاطر نشان کرد : اسراییل با حمایت های بی دریغ آمریکا درصدد ایجاد تفرقه و اختلاف میان کشورهای اسلامی است از این رو مسلمانان باید بیش از هر زمان دیگری نسبت به توطئه های رژیم غاصب صهیونیستی هوشیار باشند.
لی پی لون تمسک به قران کریم و کنار گذاشتن اختلافات را موجب تقویت اتحاد میان مسلمانان دانست.
وی همچنین نقش جمهوری اسلامی ایران را در حمایت از آرمان ملت مظلوم فلسطین برجسته دانست و گفت : ایران همواره در صف مقدم حمایت از مردم فلسطین قرار داشته است.
آساق ** 275 ** شماره 012 ساعت 09:16 تمام

سرخط اخبار سیاست