۱۱ مهر ۱۳۹۰،‏ ۰:۰۱
کد خبر: 9249147
۰ نفر
انقلاب اسلامی در بحرین رخ داده است ..................................
خبرگزاری جمهوری اسلامی 1390/07/11 اجتماعی.میزگرد.قم قم- کارشناس بحرینی ، گفت: به جرات می توان گفت که انقلاب اسلامی در بحرین رخ داده است .
به گزارش ایرنا، ; مصطفی الله یاری ; یکشنبه شب در میزگرد ; بیداری اسلامی، ماهیت و چالش ها ; اظهار داشت: گواه این امر، وجود رهبری روحانی و آگاه به مسایل سیاسی و اجتماعی کشور است و مردم نیز به تبعیت از آن دست به قیام زده اند.
وی افزود: بیداری اسلامی با انقلاب اسلامی متفاوت است و آنچه که امروزه در کشورهای منطقه رخ داده است بیداری اسلامی است ولی بحرین با پیروی از انقلاب اسلامی ایران و شرایط آن به انقلاب اسلامی بحرین تبدیل شده است.
الله یاری، ادامه داد: رهبر فرزانه انقلاب اسلامی ایران آیت الله خامنه ای در کنفراس بیداری اسلامی با بیانات خویش به مردم کشورها نوید دادند که خیزش های اسلامی به ثمر خواهد نشست.
وی تصریح کرد: فرمایشات جامع رهبری تقویت کننده انقلاب در جهان عرب و نشانگر پیگیری اتفاقات منطقه توسط آیت الله خامنه ای است. این کارشناس جهان اسلام ، با بیان اینکه کشور بحرین قبل از انقلاب اسلامی نیز دست به خیزش زده بود، گفت: این خیزش ها به تبعیت از قیامی است که در کشور ایران به رهبری امام راحل صورت می گرفت.
الله یاری، افزود: امروز مردم با هوشیاری و اتحاد خویش از خواسته های خود در مقابل مستکبران کوتاه نمی آیند و به دنبال آزادی در چارچوب احکام اسلامی هستند. میزگرد ; بیداری اسلامی، ماهیت و چالش ها ; از سوی ستاد دهه کرامت آستان مقدس در شبستان نجمه خاتون حرم مطهر کریمه اهل بیت(ع) حضرت معصومه(س) برگزار شد.
در این میزگرد ; سید عمار یوسف ازسوریه ;، ;مصطفی الله یاری کارشناس جهان اسلام ; و حجت الاسلام ;کرب آباد از کشور بحرین ; سخنرانی کردند. /7406/ 550/ 556

سرخط اخبار سیاست