۱۹ تیر ۱۳۹۰،‏ ۰:۰۱
کد خبر: 9241142
۰ نفر
رییس مرکز زنان و خانواده ریاست جمهوری: دولت جدید لبنان برای پیگیری سرنوشت دیلپلمات های ربوده شده ایرانی قول مساعد داده است ..................................................
خبرگزاری جمهوری اسلامی 90/04/19 سیاسی.مشاور رییس جمهوری.دیپلمات های ربوده شده تهران - رییس مرکز زنان و خانواده ریاست جمهوری با تاکید بر وجود اسنادی دال بر زنده بودن چهار دیپلمات ربوده شده ایرانی توسط صهیونیست ها در خاک لبنان گفت که دولت جدید لبنان برای پیگیری جدی سرنوشت این دیپلمات های ایرانی قول مساعد داده است.
به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، مریم مجتهد زاده که مشاور رییس جمهوری و همسر سید محسن موسوی یکی از 4 دیپلمات ربوده شده ایرانی در لبنان است، روز یکشنبه در جمع خبرنگاران خاطرنشان کرد: دیپلمات های ربوده شده ایرانی در لبنان مصونیت داشته اند و مسوولیت این امر با دولت لبنان است.
وی که در حاشیه مراسم بیست و نهمین سالگرد ربایش 4 دیپلمات ایرانی در محل وزارت خارجه با خبرنگاران گفت وگو می کرد، اظهار داشت: اسناد و مدارک معتبری دال بر زنده بودن این دیپلمات ها در زندان های رژیم صهیونیستی وجود دارد.
مجتهدزاده تصریح کرد:حتی برخی افراد در زندان های رژیم صهیونیستی چهار دیپلمات ربوده شده ایرانی را دیده اند و یا شاهد بوده اند که به وسیله کشتی به سرزمین های اشغالی منتقل شده اند.
وی در مورد اقدامات دولت جدید لبنان نسبت به پیگیری این موضوع نیز گفت: کمیته مشترکی شامل نماینده ویژه رییس جمهوری و وزیر خارجه لبنان و سفیر جمهوری اسلامی ایران در این کشور تشکیل خواهد شد و دولت لبنان نسبت به پیگیری جدی این مساله قول مساعد داده است.
سیام 9170**2019**9130** شماره 036 ساعت 13:00 تمام

سرخط اخبار سیاست