۱۹ تیر ۱۳۹۰،‏ ۰:۰۱
کد خبر: 9241137
۰ نفر
صالحی در جمع خبرنگاران: آمریکایی ها آب در هاون می کوبند/ با عربستان مشکل خاصی نداریم ..................................................
خبرگزاری جمهوری اسلامی 90/04/19 سیاسی.صالحی.تحریم 50 مقام ایرانی تهران - وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در واکنش به تحریم 50 مقام ایرانی از سوی آمریکا تاکید کرد: آمریکایی ها آب در هاون می کوبند.
به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، علی اکبر صالحی امروز (یکشنبه ) در حاشیه مراسم بیست و نهمین ربایش چهار دیپلمات ایرانی ، در جمع خبرنگاران افزود: آمریکایی ها 20 سال است که این کارها را می کنند اما ایران با قدرت مشکلات خود را حل کرده است.
وی اضافه کرد: ما موفق شده ایم امور اقتصادی و تکنولوژیکی خود را به پیش ببریم.
** با عربستان مشکل خاصی نداریم وزیر امور خارجه در پاسخ به سئوال خبرنگار ایرنا در مورد روابط ایران و عربستان گفت: ما با عربستان مشکل خاصی نداریم و تنها مشکل دیدگاه های ما در مورد تحولات منطقه است که نیاز به رایزنی دارد.
صالحی ادامه داد: عربستان کشور مهمی است و ما همواره روابط خوب و دیرپایی با آن داشته ایم.
وی با بیان اینکه سوء تفاهمات قابل رفع است، تصریح کرد: هم اکنون در حال رایزنی با عربستان هستیم.
** رایزنی با داود اوغلو در مورد تحولات سوریه وزیر امور خارجه ایران در پاسخ به سئوالی دیگر در مورد سفر وزیر امور خارجه ترکیه به تهران اظهار داشت: با آقای داو اوغلو جلسه مهمی خواهیم داشت و در خصوص تحولات منطقه از جمله سوریه رایزنی خواهیم کرد.
صالحی تاکید کرد: نزدیکی سوریه، ترکیه و ایران زمینه ساز صلح و امنیت در منطقه خواهد بود.
وی خاطرنشان کرد: با ترکیه روابط ویژه سیاسی، فرهنگی و مردمی داریم و رایزنی تهران و آنکارا همواره بسیار مهم است.
** ** سفر صالحی به اروپا وزیر امور خارجه در پاسخ به سوالی درباره سفرش به اروپا، گفت: فردا به اسلوونی می رو م و سپس به دعوت وزیر خارجه اتریش، به وین سفر خواهم کرد.
صالحی در این زمینه با اشاره به رویکرد خود در ابتدای مسوولیتش مبنی بر جایگاه ویژه اتحادیه اروپا در سیاست خارجی ایران تصریح کرد: افت و خیزهایی را در رابطه با اروپا شاهد بوده ایم اما این نباید مانع گسترش روابط شود.
وی با تاکید بر اینکه ایران و اتحادیه اروپا مکمل یکدیگر هستند، افزود: برای اتحادیه اروپا، ایران به عنوان کشوری استراتژیک و بسیار مهم است.
صالحی با اشاره به زمینه های گسترش روابط ایران و اروپا اضافه کرد: ایران می تواند تامین کننده مهم انرژی اروپا باشد.
سیام 9170**9130**2019** شماره 031 ساعت 12:36 تمام

سرخط اخبار سیاست