محسن رضایی، حضورش را در انتخابات ریاست جمهوری جدی توصیف کرد # یزد ، خبرگزاری جمهوری اسلامی 15/11/83 داخلی.سیاسی.ریاست جمهوری .انتخابات 84 دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام حضورش را به عنوان نامزد نهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری که بهار سال آینده برگزار می شود، جدی توصیف کرد. محسن رضایی پنجشنبه شب به خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی در یزد گفت: شرکت یا عدم شرکت آقای هاشمی رفسنجانی در انتخابات تاثیری در حضور من ندارد. وی اظهار داشت: اگر ایشان در صحنه باشند و افراد دیگری هم حضور یابند، انتخابات پرشوری در پیش رو خواهیم داشت. وی گفت: از هر تفکری نماینده ای در انتخابات آتی خواهیم داشت و کسانی که قصد نامزدی دارند، حضورشان را ادامه دهند، عقاید و برنامه های خود را بیان کنند تا انتخابات با شکوهی داشته باشیم. او تاکید کرد: آقای هاشمی با توجه به سوابق خود می تواند یکی از نامزدها باشد، مشروط به اینکه آمدن وی باعث کنار رفتن دیگران نشود. رضایی عصرپنجشنبه در آیین عطرافشانی گلزار شهدای یزد نیز شرکت کرد و طی سخنانی گفت: حاکمان باید کشور را با کمک مردم اداره کنند تا محور سیاست، مردم باشد. وی افزود:"مردم محوری " فراتر از " مردم سالاری " است، و معنای مردم سالاری این است که آنها، حاکمان خود را تا در خانه ی حکومت، بدرقه کنند. وی گفت: اگر حاکمان به خانه حکومت وارد شدند و در را به روی مردم بستند، آن وقت معلوم می شود که مردم سالاری ، به تنهایی کفایت نمی کند. او با تاکید بر اینکه، حاکمان باید خود را پاسخگو بدانند و در فکر مردم باشند، اظهار داشت: ربع قرن از انقلاب اسلامی سپری شده و در حال ورود به ربع قرن دوم برای پی ریزی نظام، فرهنک و تمدن جمهوری اسلامی هستیم. وی ،گفت: زمانی می توانیم این کار را بدرستی انجام دهیم که چارچوب نظام جمهوری اسلامی حفظ شده باشد. وی با اشاره به اینکه "جمهوریت" یعنی مردم و " اسلامیت" یعنی معیار و ارزش های اسلامی، گفت: سرمایه گذاری صورت گرفته برای استقرار " استقلال"، " آزادی" و " جمهوری اسلامی "این است که سنک بنای جامعه اسلامی در کشور پی ریزی شود. رضایی گفت: این سه شعار محوری انقلاب اسلامی، فی نفسه سنک بنایی بیش نیست و مهم این است که این کار را کسانی که باقی ماندند و شهید نشدند، حفظ کنند تا روح امام امت و شهدا خوشحال شود و ائمه ، اظهار رضایت کنند. وی با اشاره به سالروز ورود امام راحل به کشور یادآور شد: اسناد تاریخی حاکیست که دولتمردان وقت برنامه ریزی کرده بودند تا یک ماه امام به شاه فرصت دهد در این صورت عاشورایی بوجود می آمد که هزاران نفر شهید می شدند، ولی امام آمد و توطئه ها را خنثی کرد. رضایی با گرامیداشت یاد و خاطره سلحشوران هشت سال دفاع مقدس، بر مزار پاک شهدای یزد حضور یافت و با قرائت فاتحه یاد این عزیزان را گرامی داشت.
در آیین غبارروبی گلزار شهدای یزد نماینده ولی فقیه و امام جمعه یزد، استاندار،شماری از خانواده های معظم شاهد و قشرهای مختلف مردم حضور داشتند.
محسن رضایی همچنین طی سخنانی در جمع شماری از ورزشکاران یزد، گفت: در صورت پیروزی در انتخابات آینده، توجه به تربیت بدنی و ورزش را بعنوان یکی از محورهای کاری دولت خود انتخاب خواهد کرد. وی با دعوت جوانان به امر ورزش گفت: سعی خواهم کرد ، محیط با نشاطی را برای این قشر فراهم کنم و مشکلات ورزش کشور را رفع نمایم. وی تاکید کرد: در دولت آینده باید نگاه به ورزش و تربیت بدنی عوض شود و در ترکیب هیات دولت،کسانی باشند که خود در میادین ورزشی حضور داشته اند. وی گفت: رویکرد و نگاه به ورزش در کشور واقعی نیست و به همین علت به پیشرفت های لازم دست نیافته ایم و عقب مانده ایم. رضایی ، ورزش را سکوی افتخار آفرینی ذکر کرد و افزود:ملت ها با خلق افتخار در دنیا، هویت جهانی خود را در رشته های مختلف ورزشی بروز می دهند.
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در ادامه سفر به یزد، روز پنجشنبه همچنین به شهر تفت در 20 کیلومتری جنوب غربی یزد نیز سفر کرد و در این شهر از پیروزی انقلاب در 22 بهمن ماه 57 بعنوان حادثه ای که ملت به همه دست آوردهای خود رسید، نام برد. وی در مسجد امام شهرستان تفت از استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی، بعنوان دست آوردهای مهم پیروزی انقلاب یاد کرد و گفت: وقتی خواستند این پیروزی شیرین را از ملت ما بگیرند جنک را آغاز کردند. رضایی تاکید کرد: نخستین میوه ای که ملت می توانست در انقلاب به آن برسد عدالت بود، ما به نام عدالت نزدیک شدیم ولی با عدالت علی (ع) فاصله داریم.
وی از ارزش های دینی، اخلاقی و معیارهای اسلامی بعنوان میوه دوم انقلاب نام برد و تصریح کرد: به یک جامعه ارزشی، خیلی نزدیک شده بودیم اما طی 15 سال گذشته، کمی فاصله گرفته ایم. رضایی، قرار گرفتن در زمره کشورهای پیشرفته را میوه سوم انقلاب ذکر کرد و اضافه کرد: در دولت های آقایان هاشمی و خاتمی، زحمت های زیادی کشیده شد اما تا رسیدن به این میوه هافاصله داریم،ملت باید فاصله خود را با آنها کمتر کند. وی با اشاره به اینکه در شان یک کشور اسلامی نیست که در آن تبعیض، رشوه، بی بند و باری و مفاسد باشد، افزود: 25 سال از عمر انقلاب، گذشته، تا کی می خواهیم از عدالت صحبت کنیم اما از آن فاصله داشته باشیم. وی ایران را یک کشور اسلامی و رهبران آن را افرادی متقی و دلسوز دانست و ضمن درخواست برای توجه دولت آینده به این مسائل، گفت: باید یک دولت مقتدر و مردمی که به دنبال ارزش ها و پیشرفت باشد داشته باشیم. او در پاسخ به پرسشی در زمینه تهدیدات آمریکا، با ضعیف دانستن احتمال حمله نظامی آمریکا، گفت: البته طی چهار سال آینده با آمریکا چالش هایی خواهیم داشت در حالیکه آمریکا با عراق و افغانستان، وارد میدان "بوکس " شد اما با ما باید وارد میدان " کشتی " شود. وی تشکیل دولت مردمی و کارآمد و تحول در اقتصاد و مدیریت کشور را محور اصلی برنامه خود در صورت انتخاب اعلام کرد و گفت: من به اصلاحات اقتصادی، اعتقادی ندارم، با اصلاحات به جایی نمی رسیم، اقتصاد باید متحول شود. وی افزود: دولت های قبلی به دنبال اصلاحات اقتصادی بودند ولی این کافی نیست و اینکه گفته می شود "ساختار قانون اساسی، دولت را بیچاره کرد" برای من غیر قابل قبول است ، من معتقدم دولت باید برای استفاده از اختیارات، برنامه داشته باشد. دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام اظهار داشت: اگر آقای خاتمی طی سه سال اول ریاست جمهوری خود دست به چند پیشرفت ملموس اقتصادی می زد که مردم آن را احساس می کردند کسی نمی توانست کارشکنی کند. " در صورت انتخاب، دادگاه قانون اساسی تشکیل می دهم تا هر کس در برابر آن ایستاد برای وی پرونده تشکیل دهم". رضایی با اعلام اینکه در صورت انتخاب، دست های متجاوزان به بیت المال را قطع خواهد کرد، گفت: اگر جلوی رانت ها، باندبازی ها و نور چشمی ها گرفته شود بسیاری از مشکلات حل خواهد شد. وی در مورد پرونده هسته ای ایران نیز گفت:از اول هم اعتقاد نداشتم که پرونده ایران به شورای امنیت خواهد رفت ولی طرف های مذاکره با بلوف، دیپلمات های ما را ترساندند. وی افزود: هر بلوفی، واقعیت ندارد و نباید منافع ملی را فدای این بلوف ها کرد. 651/651/649/1517/

سرخط اخبار سیاست