۱۲ مهر ۱۳۸۳، ۰:۰۱
کد خبر: 9203417
T T
۰ نفر
تغییرات وسیع در مناصب نظامیان ارشد پاکستان صورت گرفت # اسلام آباد، خبرگزاری جمهوری اسلامی 12/07/83 خارجی.نظامی.پاکستان.درجه. بیست و چهار ساعت پس از تغییر در دو منصب حساس ارتش، هفت نظامی ارشد پاکستان روز یکشنبه با منصوب شدن به مسوولیت های جدید از درجه سرلشکری به سپهبدی ارتقا یافته و دو نظامی ارشد دیگر نیز به مناصب مهمی گمارده شدند.
اداره کل روابط عمومی ارتش پاکستان در اطلاعیه ای اعلام کرد، سید اطهر علی، محمد افضل مظفر، حامد رب نواز، صلاحالدین ستی، امتیاز حسین، وسیم احمد اشرف و محمد صابر به ترتیب به مناصب فرمانده سپاه کراچی، فرمانده سپاه مولتان، فرمانده سپاه کویته، فرمانده سپاه راولپندی، مدیرکل تسلیحات و تجهیزات، آجودان کل نیروی زمینی و فرمانده سپاه گوجرانوالا گمارده شدند.
همچنین سپهبد "شاهد وحید" به سمت فرمانده دانشکده دفاع ملی و سپهبد "پرویز کیانی" به سمت مهم و حساس مدیرکل سازمان اطلاعات ارتش منصوب شدند. روز گذشته نیز ارتشبد "پرویز مشرف" رییس جمهوری و فرمانده نیروی زمینی ارتش پاکستان در احکامی با انتصاب دو تن از نظامیان ارشد این کشور در مسوولیتهای حساس جدید، درجه آنان را ارتقا داد. سپهبد "احسان الحق" مدیرکل "سازمان اطلاعات ارتش" با ارتقا به درجه ارتشبدی به سمت ریاست ستاد مشترک ارتش و سپهبد "احسان سلیم حیات" فرمانده سپاه ایالت سند نیز با ارتقا به درجه ارتشبدی به سمت جانشینی مشرف در فرماندهی نیروی زمینی ارتش تعیین شد. کارشناسان معتقدند انتصابات دو روز اخیر نشان داد، ارتشبد مشرف قصد دارد، به رغم موضع گروههای مخالف همچنان در منصب نظامی خود باقی بماند. خبر انتصابهای اخیر در شرایطی اعلام می شود که ائتلاف گروههای مذهبی و سیاسی "مجلس متحده عمل" از رییس جمهوری پاکستان مصرانه می خواهد، با عمل به موافقتنامه سال گذشته دولت و این گروهها، حداکثر تا پایان سال جاری میلادی از منصب نظامی کناره گیری کند. اپوزیسیون غیرمذهبی نیز که عمدتا شامل حزب مردم پاکستان به رهبری خانم بی نظیر بوتو و حزب مسلم لیک به رهبری نواز شریف نخست وزیر مخلوع پاکستان است، از ابتدا با نظامی بودن رییس جمهوری این کشور مخالفت کرده است. اگرچه ارتشبد مشرف هنوز نظر صریح و نهایی خود را در این خصوص اعلام نکرده ولی گروهها و شخصیتهای عضو ائتلاف حاکم از وی خواسته اند، از سمت نظامی کناره گیری نکند. رییس جمهوری پاکستان ماه گذشته در مصاحبه با یک شبکه تلویزیونی داخلی اظهار داشت، 96 درصد مردم پاکستان خواهان تداوم حضور وی در سمت نظامی هستند. آساق. /235/1517
۰ نفر