الحاق بیش از ۹۰۰ دستگاه خودروی امدادی به ناوگان هلال احمر با حضور مخبر

شهر ری - ایرنا - ۹۰۵ دستگاه خودروی امدادی به ناوگان هلال احمر با حضور محمد مخبر ، در جوار حرم مطهر حضرت امام خمینی ره الحاق شد.

به گزارش ایرنا ، رور پنجشنبه ۹۰۵ دستگاه خودروی امدادی به ناوگان هلال احمر با حضور محمد مخبر ، اسماعیلی رئیس دفتر شهید آیت الله رئیسی و مسئولان سازمان هلال احمر در جوار حرم مطهر حضرت امام خمینی ره الحاق شد.

محمد مخبر همزمان با هفته هلال احمر، پس از ادای احترام به یادمان امدادگران شهید دوران دفاع مقدس و نجات گران فداکار خدمت، در آیین افتتاح این مرکز، در سخنانی از جمعیت هلال احمر به‌عنوان نهادی چابک، به روز، زنده و با تأثیر بالا در حوادث مختلف یاد کرد و اظهار داشت: جمعیت هلال احمر در حوادث مختلف کشور پررنگ‌ترین جریان خدمت را ارائه کرده و دلیل برتری هلال احمر در این حوزه این است که از قدرت بسیج کردن مردم برای حل مشکلات برخوردار بوده و تکیه اصلی این نهاد همواره بر مردم بوده است.

الحاق ۹۰۰ دستگاه خودروی امدادی به ناوگان هلال احمر با حضور مخبر

پیرحسین کولیوند رییس سازمان هلال احمر در آیین رونمایی خودروهای هلال احمر اظهار کرد: امروز بزرگترین مراسم الحاق جمعیت هلال احمر در خصوص خودرو و تجهیزات امداد و نجات برگزار می‌شود. در این مراسم، ۹۰۵ دستگاه خودرو، ۵۰ هزار چادر جدید تیپ ۴ مخصوص مناطق سردسیر، ۲۰ فروند پهپاد تولید شده توسط شرکت‌های داخلی و ۵ فروند ربات دریایی که نمونه‌های اولیه آن توسط شرکت‌های دانش بنیان تهیه شده‌اند و در سواحل شمالی تست‌های عملی انجام می‌دهند، معرفی می‌شوند.

وی گفت: همچنین، تجهیزات تخصصی زمستانی برای کوهستان شامل ۵۰ دست، ۸۰۰ دستگاه تجهیزات ارتباطی دیجیتال جدید که شبکه ارتباطی کشور را تقویت می‌کند و ۶۵ درصد مساحت کشور را پوشش می‌دهد، و دوربین‌های متنوع برای دید در شب که برای عملیات جستجو و نجات کارآمد هستند، ارائه می‌شود. علاوه بر این، ۳ فروند بالگرد که بعد از چند سال بازسازی شده‌اند و ۵۷ دستگاه خودرو سنگین بازسازی شده شامل کامیون و تریلر نیز به چرخه عملیاتی سازمان باز می‌گردند.

همچنین بابک محمودی رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر کشور گفت: تجهیزات امداد و نجات جمعیت هلال احمر که عمده ترین آن خودروها هستند، ۹۰۵ دستگاه خودروی عملیاتی شامل ۳۰۰ دستگاه آمبولانس ۶۰۵ دستگاه خورود امدادی ۳ فروند بالگرد باز آماده شده است که چندین سال زمین گیر بودند به لطف خداوند طی سال گذشته و امسال مجددا به چرخه عملیاتی برگشتند.

وی افزود: همچنین الحاق سیستم‌های مخابراتی را داریم که حدود ۹۰۰ دستگاه انواع بیسیم و تجهیزات ارتباطی پوشش نسبتاً خوبی را در سراسر کشور دارند که پوشش دیجیتال و قابل اعتمادی را برای عملیات‌های امدادی ارائه خواهد داد.

جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران یکی از عظیم‌ترین ناوگان زمینی و هوایی

جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران یکی از عظیم‌ترین ناوگان زمینی و هوایی در میان جمعیت‌های ملی هلال احمر و صلیب سرخ دنیا را در اختیار دارد.

با این حال با توجه حادثه خیز بودن ایران و لزوم آمادگی همیشگی در مواجهه با حوادث و بحران‌ها، با تلاش مدیران ارشد هلال احمر و اهمیت موضوع نوسازی این ناوگان برای دولت سیزدهم، مجوز خرید ۵۰۰ دستگاه خودرو اخذ و تعداد ۹۰۵ دستگاه از این خودروها شامل آمبولانس و خودرو نجات خریداری و ترخیص و به ناوگان عظیم جمعیت هلال احمر افزوده شد.

همچنین ۶۰۰ دستگاه دیگر نیز در مسیر خریداری و ترخیص و اضافه شدن به این ناوگان امدادی است.

پیش از این یعقوب سلیمانی دبیر کل جمعیت هلال احمر با سفر به خراسان شمالی، در جمع خبرنگاران اظهار کرد: با پیگیری‌های بسیار و جذب اعتبارات، فردا صبح از مرقد مطهر حضرت امام خمینی (ره) قرار است ۹۰۵ دستگاه آمبولانس و خودروی امدادی به ناوگان جمعیت هلال احمر کشور الحاق شود.

وی با اشاره به اینکه پیگیری‌ها برای افزایش ناوگان امدادی و تجهیزاتی جمعیت هلال احمر ادامه دارد، گفت: برای خرید بالگرد مذاکراتی انجام شده و در این زمینه رئیس جمعیت هلال احمر کشور در روسیه پیگیری‌هایی داشته است.

دبیرکل جمعیت هلال احمر کشور به اربعین حسینی نیز اشاره کرد و ادامه داد: اربعین حرکتی مردمی و جهانی است و جمعیت هلال احمر تلاش می‌کند در آن به‌طور موثر نقش‌آفرینی کند.

او با بیان اینکه جمعیت هلال احمر با داشتن بیش از ۱۳۰۰ پایگاه جاده‌ای و شعبه‌های مختلف در کشور نقش موثری در خدمات‌رسانی به زائران اربعین دارد، گفت: در کشور دوست و همسایه عراق خدمات‌مان را به زائران ارائه خواهیم داد و برنامه ما، نقش دادن به مردم و اقشار مختلف در آن است.

سلیمانی اظهار کرد: در این‌باره با تمام توان در میدان حضور خواهیم داشت و امروز نیز تیمی از جمعیت هلال احمر به نجف و کربلا اعزام شدند تا جانمایی پایگاه‌ها را بررسی کنند.

به گفته وی، قرار است کنگره بین‌المللی سلامت در اربعین نیز ۱۱ و ۱۲ مرداد ماه در تهران به میزبانی جمعیت هلال احمر برگزار شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha