۲۱ تیر ۱۴۰۳، ۸:۱۲
کد خبرنگار: 909
کد خبر: 85536016
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

رقابت ۵۹ هزار داوطلب آزمون سراسری در اصفهان آغاز شد

اصفهان - ایرنا - رقابت بیش از ۵۹ هزار داوطلب نوبت دوم آزمون سراسری ورود به دانشگاه‌ها در سال ۱۴۰۳ از ساعت هشت صبح امروز(پنجشنبه) در استان اصفهان آغاز شد.

به گزارش ایرنا، رقابت داوطلبان ۲ گروه آزمایشی علوم ریاضی و فنی و علوم انسانی کنکور سراسری در نوبت صبح امروز آغاز شد و آزمون ۲ گروه هنر و زبان‌های خارجی در نوبت بعدازظهر پنجشنبه برگزار می‌شود؛ داوطلبان گروه علوم تجربی نیز نوبت صبح جمعه ۲۲ تیر ماه در جلسه آزمون سراسری حاضر خواهند شد.

نوبت دوم آزمون سراسری ورود به دانشگاه‌ها در سال ۱۴۰۳ در ۲۷ شهر و ۶۶ حوزه استان اصفهان برگزار می‌شود که ۵۹ هزار و ۱۰۷ داوطلب برای شرکت در آن ثبت نام کرده اند؛ داوطلبان آزمون سراسری در این خطه شامل ۳۷ هزار و ۶۵۰ دختر و ۲۱ هزار و ۴۵۷ پسر هستند.

بیشترین تعداد داوطلبان نوبت دوم آزمون سراسری در اصفهان مربوط به گروه علوم تجربی با حدود ۲۵ هزار و ۱۰۸ نفر است که از این تعداد، حدود ۱۷ هزار نفر دختر و هشت هزار نفر پسر هستند.

پس از علوم تجربی، بیشترین تعداد داوطلبان آزمون سراسری استان اصفهان در گروه علوم انسانی با ۱۴ هزار و ۸۰۴ داوطلب (شامل ۱۰ هزار و ۱۵۳ دختر و چهار هزار و ۶۵۱ پسر) و سپس گروه علوم ریاضی با ۹ هزار و ۲۳۹ داوطلب (شامل سه هزار و ۹۷ دختر و ۶ هزار و ۱۴۲ پسر) است.

تعداد داوطلبان کنکور در گروه هنر در استان اصفهان نیز چهار هزار و ۳۳۷ نفر (شامل سه هزار و ۴۴۴ دختر و ۸۹۳ پسر) و گروه زبان‌های خارجی حدود چهار هزار نفر (شامل حدود سه هزار دختر و یکهزار پسر) است.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه اصفهان، تعداد داوطلبان نوبت دوم آزمون سراسری ورود به دانشگاه ها در سال ۱۴۰۳ در استان اصفهان نسبت به نوبت اول در سالجاری و همچنین سال گذشته کاهش یافته است.

تعداد داوطلبان نوبت نخست آزمون سراسری در اردیبهشت سال جاری در استان اصفهان ۶۴ هزار و ۷۱۹ نفر و در تیر ماه سال گذشته حدود ۶۵ هزار و ۷۰۰ نفر بود.

نوبت دوم آزمون سراسری سال ۱۴۰۳ با ۹۸۴ هزار و ۲۱۴ داوطلب در پنج گروه آزمایشی در یکهزار و ۷۴۷ حوزه امتحانی در ۴۰۸ شهرستان کشور و همچنین ۱۵ کشور خارجی برگزار می‌شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha