۲۱ تیر ۱۴۰۳، ۶:۳۷
کد خبر: 85535994
T T
۱ نفر
منبع: کانون مدیریت فرایند ایران | ایرنا مسئولیتی در خصوص محتوای این خبر یا آگهی تبلیغاتی ندارد source

برچسب‌ها

دانش فنی رفع خلاءهای سامانه هشدار سیل به ایران ارائه می‌شود

تهران- ایرنا- رئیس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوای سازمان هواشناسی کشور گفت: سازمان جهانی هواشناسی، دانش فنی و رهنمودهای لازم برای رفع خلاءهای سامانه هشدار سیل کشور و به‌روزرسانی آن را به ایران ارائه می‌کند.

به گزارش ایرنا از سازمان هواشناسی کشور، "صادق ضیائیان" در حاشیه نشست اعضای کمیته خدمات آب‌شناسی سازمان جهانی هواشناسی در تهران اظهار داشت: ارزیابی اولیه مدیران کمیته خدمات آبشناسی سازمان جهانی هواشناسی از ظرفیت ها و زیرساخت های موجود سامانه هشدار سیل ایران پس از برگزاری چهار جلسه تخصصی و بازدید میدانی پایان یافت.

به گفته این مقام مسئول، این ارزیابی در راستای اجرای برنامه مشترک سازمان هواشناسی کشور و سازمان جهانی هواشناسی برای به روزرسانی و ارتقای سامانه هشدار سیل ایران انجام شده است.

وی افزود: مدیران و کارشناسان سازمان جهانی هواشناسی در این بررسی، زیرساخت ها و ظرفیت های سامانه هشدار سیل در سازمان هواشناسی کشور را بررسی کردند.
رئیس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوای سازمان هواشناسی کشور ادامه داد: بر اساس برنامه مشترک دو سازمان، قرار است سازمان جهانی هواشناسی دانش فنی و رهنمودهای لازم برای رفع خلاءهای سامانه هشدار سیل کشور و به روزرسانی آن به ایران ارائه کند.
ضیائیان تصریح کرد: انتقال تجربه جهانی توسط خبره ترین تیم هیدرولوژی سازمان جهانی هواشناسی و ارائه پیشنهادات کاربردی برای بهبود سامانه هشدار سیل در کشور از مهمترین دستاوردهای این برنامه بود.
وی گفت: همواره بخش قابل توجهی از مساحت کشور تحت تاثیر بارش های رگباری و شدید است که منجر به بروز مخاطره سیلاب و پیامدهای ناشی از آن می شود.
رئیس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوای سازمان هواشناسی کشور گفت: این شرایط با مسأله تغییر اقلیم تشدید شده است، به نحوی که فراوانی وقوع رویدادهای سیل در کشور به شکل قابل توجهی افزایش یافته است.
ضیائیان افزود: سازمان هواشناسی بر اساس وظایف ذاتی خود از سال ها قبل برنامه های توسعه ای برای تقویت خدمات پیش بینی سیل را در دستور کار قرار داده و با وجود تحریم ها، سه سامانه بومی هشدار سیل را وارد فاز عملیاتی کرده است.
وی ادامه داد: با توجه به تجارب مفید سازمان جهانی هواشناسی و اهمیت به روزرسانی سامانه های داخلی، یک برنامه مشترک همکاری بین سازمان جهانی هواشناسی و سازمان هواشناسی کشور شکل گرفت که به ارتقای کیفیت خدمات پیش بینی هشدار سیل ایران کمک می کند.
رئیس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوای سازمان هواشناسی کشور افزود: در این راستا یک هئیت مدیریتی و کارشناسی از سازمان جهانی هواشناسی برای ارزیابی وضعیت موجود سامانه های هشدار سیل با هدف ارزیابی نقاط ضعف و قوت به ایران سفر کرد.

منبع: کانون مدیریت فرایند ایران | ایرنا مسئولیتی در خصوص محتوای این خبر یا آگهی تبلیغاتی ندارد source

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha