۷۱۰ آتش‌سوزی در شمال اراضی اشغالی؛ هزینه رژیم اسرائیل از تقابل با حزب‌الله

تهران-ایرنا- رسانه‌های رژیم صهیونیستی درباره تداوم حملات موشکی حزب‌الله لبنان به شمال سرزمین‌های اشغالی و تبعات آن برای ساکنان این منطقه هشدار دادند.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا، رسانه های رژیم صهیونیستی از وقوع ۷۱۰ آتش سوزی در شمال سرزمین های اشغالی، در نتیجه حملات موشکی چند ماهه اخیر حزب الله لبنان خبر دادند.

براساس این گزارش، در حملات موشکی حزب الله لبنان به شمال سرزمین های اشغالی، ۱۸۰ هزار دونم(هر دونم معادل هزار متر است) از زمین های زراعی این منطقه نیز در آتش سوخته اند.

پیشتر، ساکنان شمال سرزمین های اشغالی که این منطقه را از زمان شروع عملیات طوفان الاقصی تخلیه کرده اند درباره نبود امکان بازگشت به این منطقه، به خاطر از بین رفتن تاسیسات و زیرساخت های حیاتی آن ابراز نگرانی کرده اند.

با آغاز عملیات «طوفان الاقصی» توسط گروه‌های مقاومت فلسطین، حزب‌الله لبنان در راستای درگیر کردن بخش عمده‌ای از نظامیان صهیونیست در شمال فلسطین اشغالی و کاهش فشار بر مقاومت در نوار غزه، اقدام به انجام عملیات‌های روزانه و سنگین علیه اهداف رژیم صهیونیستی در منطقه شمال فلسطین اشغالی کرده است.

در اثر این حمله‌ها، تاکنون برخی از پایگاه‌های رژیم صهیونیستی، حدفاصل این منطقه با جنوب لبنان نابود شده و ادوات نظامی از قبیل تانک‌ها، نفربرها و خودروهای زرهی صهیونیست‌ها نیز هدف مقاومت لبنان قرار گرفته است و شمار زیادی از نظامیان صهیونیست نیز به هلاکت رسیده‌اند.

در ماه‌های اخیر، بسیاری از تحلیلگران و فرماندهان ارشد سابق رژیم صهیونیستی با انتقاد از عملکرد کابینه و ارتش این رژیم به درماندگی رژیم اشغالگر در جبهه جنگ با حزب الله اذعان کرده و گفته‌اند که حزب الله را بسیار قوی‌تر و آماده‌تر از جنبش حماسی می‌دانند که نوار غزه را به باتلاقی برای این رژیم تبدیل کرده است.

آنها همچنین با اذعان به ناتوانی ارتش رژیم صهیونیستی در مقابله با توان دفاعی مقاومت اسلامی لبنان گفته‌اند که پهپادهای حزب‌الله، زمانی که از خط مرزی عبور می‌کنند، از موشک هم خطرناک‌تر می‌شوند، زیرا هر نقطه‌ای را که بخواهند با دقت هدف قرار می‌دهند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha