۲۰ تیر ۱۴۰۳، ۱۴:۴۹
کد خبرنگار: 893
کد خبر: 85535591
T T
۲۲۸ نفر

برچسب‌ها

همسر ابوبکر البغدادی به اعدام محکوم شد

۲۰ تیر ۱۴۰۳، ۱۴:۴۹
کد خبر: 85535591
همسر ابوبکر البغدادی به اعدام محکوم شد

تهران - ایرنا - شورای عالی قضایی عراق امروز چهارشنبه با انتشار بیانیه ای از صدور حکم اعدام برای همسر «ابوبکر البغدادی» سرکرده ارشد سابق گروه تروریستی داعش خبر داد.

به گزارش ایرنا به نقل از شبکه العهد، شورای عالی قضایی عراق پس از محکوم شدن «اسماء محمد» همسر ابوبکر البغدادی به جرم بازداشت و شکنجه زنان طائفه ایزدی در خانه اش، از صدور حکم اعدام برای او خبر داد و اعلام کرد: دادگاه کیفری در منطقه «کرخ» در شهر بغداد حکم اعدام همسر ابوبکر البغدادی سرکرده ارشد سابق داعش را صادر کرد.

در این بیانیه آمده است: پس از سیطره گروه تروریستی داعش بر شهر موصل مرکز استان نینوا در شمال عراق در سال ۲۰۱۴ میلادی، همسر البغدادی اقدام به بازداشت زنان طائفه ایزدی در ناحیه «سنجار» در غرب این استان در خانه خود - پس از ربودن شدن آنها توسط عناصر این گروه تروریستی- کرده بود.

پیشتر دستگاه اطلاعات ملی عراق در فوریه گذشته ( بهمن ۱۴۰۲)، از دستگیری همسر و دختر ابوبکر البغدادی سرکرده گروه تروریستی داعش در یکی از کشورهای همسایه که نامی از آن نبرده بود، خبر داد.

بر اساس اعلام دستگاه اطلاعات ملی عراق، همسر و دختر ابوبکر البغدادی با نام و گذرنامه جعلی در یکی از کشورهای همسایه مخفی شده بودند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha