بازچرخانی آب در اولویت واحدهای صنعتی قرار گیرد

تهران - ایرنا - مدیرکل محیط زیست استان تهران گفت: با توجه به شرایط اقلیمی و موضوع کم‌آبی و خشکسالی در کشور به ویژه استان تهران، موضوع بازچرخانی و استفاده مجدد از آب بسیار ضروری بوده و باید در اولویت برنامه‌های واحدهای صنعتی باشد.

به گزارش ایرنا از روابط عمومی حفاظت محیط زیست استان تهران، علیرضا مزینانی در حاشیه مراسم افتتاح سیستم تصفیه پساب شرکت شکلی افزود: آلودگی های محیط زیستی در تمام سطوح زندگی مردم تاثیرگذار بوده و وظیفه همه است که در بهبود آن تلاش و به مسئولیت های اجتماعی خود در این خصوص عمل کنند.

وی اظهار داشت: رعایت ملاحظات محیط زیستی در واحدهای صنعتی ضروری بوده و مدیریت پسماند و تصفیه فاضلاب برای ما مهم و دغدغه محیط زیست در این حوزه است و نظارت مستمر بر نحوه مدیریت صحیح پساب واحدهای صنعتی مستقر در استان در دستور کار قرار دارد.

وی با تاکید بر بازچرخانی آب در مجموعه های صنعتی اظهار داشت: در واحدهای لبنی مهم‌ترین و موثرترین اقدامی که باید انجام شود وجود تصفیه خانه فاضلاب است.

بازچرخانی آب در اولویت واحدهای صنعتی قرار گیرد


مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران ضمن قدردانی از این مجموعه و واحدهای صنعتی که در مسیر محیط زیست بوده و ملاحظات محیط زیستی را اولویت برنامه های خود قرار می دهند، بیان داشت: به مجموعه هایی که در مسیر محیط زیست قرار ندارد برای حرکت به سمت و سوی محیط زیست کمک خواهیم کرد.

همچنین رئیس هیئت مدیره شرکت مواد غذایی شکلی در این مراسم با اشاره به اینکه این مجموعه همواره به دنبال توسعه اقدامات خود بر اساس استانداردها در همه حوزه‌ها بوده و یکی از موارد مهم در این بین موضوع محیط زیست است، افزود: این موضوع نیز همواره دغدغه این مجموعه است و سعی شده در تمام سطوح مسائل محیط زیستی رعایت شود.


محمدتقی شکروی با بیان اینکه سرمایه‌گذاری در حوزه محیط زیست به سلامت زندگی همه آحاد جامعه و حتی صنعت کمک می‌کند و این موضوع باید مورد توجه قرار گیرد، اظهار داشت: الزامات محیط زیست در حفظ سلامت شهروندان بسیار موثر است و ما هم در صنعت وظیفه داریم این الزامات را رعایت کنیم.

سیستم تصفیه خانه شرکت مواد غذایی شکلی به صورت بی هوازی و با استفاده از لجن فعال بوده و با ظرفیت ۳۰۰ مترمکعب در شبانه روز و اعتبار ۶۰ میلیارد ریال احداث شد و به بهره برداری رسید.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha