۲۰ تیر ۱۴۰۳، ۱۴:۱۳
کد خبرنگار: 2785
کد خبر: 85535464
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

۱۰۳۴ وسیله توزین سبک در زنجان آزمون شد

۲۰ تیر ۱۴۰۳، ۱۴:۱۳
کد خبر: 85535464
۱۰۳۴ وسیله توزین سبک در زنجان آزمون شد

زنجان - ایرنا - مدیرکل استاندارد استان زنجان گفت: یک هزار و ۳۴ وسیله توزین سبک مورد استفاده صنوف استان در داد و ستدهای عمومی در سه ماهه اول سال جاری مورد آزمون قرار گرفت که از این تعداد، بیش از ۹۹ درصد مورد تأیید استاندارد بود.

مهدی قهرمانی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: ترازوهای آزمون شده که صحت عملکرد آنها مورد تأیید قرار گرفته است، برچسب صحت عملکرد دارای تاریخ آزمون دریافت می کند که به مدت یک سال اعتبار دارد.

وی اضافه کرد: به صاحبان ترازوهای مردود شده فرصت داده می شود در مهلت مقرر نسبت به تعمیر وسیله مذکور اقدام کنند.

این مسوول ادامه داد: پس از آزمون مجدد در صورتی که نتایج آزمون مورد قبول واقع شد، برچسب آزمون بر روی ترازوها نصب می شود.

وی همچنین اظهار داشت: در راستای اجرای وظایف قانونی در خصوص آزمون باسکول‌های ثابت همکف جاده‌ای نیز طی همین مدت ۲۹۳ باسکول در مرکز استان و شهرستانهای تابعه مورد آزمون قرار گرفت که ۹۰ درصد باسکول‌ها قبول و ۱۰ درصد آنها مردود گزارش شد.

این مسوول ادامه داد:به صاحبان باسکول‌هایی که مردود گزارش شده است، فرصت داده شد تا در مهلت مقرر نسبت به تعمیر و تنظیم آنها توسط تعمیرکاران مجاز اقدام کنند.

وی اضافه کرد: این باسکول ها پس از آزمون مجدد در صورتی که نتایج آن مورد قبول واقع شد به چرخه داد و ستد باز می گردد.

مدیرکل استاندارد استان زنجان به هم استانی ها توصیه کرد: در هنگام خرید، حتما به برچسب صحت عملکرد الصاق شده بر روی ترازوها توجه کنند و از مراجعه به مراکزی که ترازوهای آنها فاقد برچسب صحت عملکرد است، جدا خودداری کنند.

قهرمانی خاطر نشان کرد:شهروندان در صورت مشاهده هرگونه تخلف، موارد را از طریق سامانه تلفنی ۱۵۱۷ و سامانه الکترونیکی مردم دار به نشانی ۱۵۱۷.inso.gov.ir گزارش دهند تا در اسرع وقت رسیدگی لازم صورت گیرد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha