۴۰ هزار روستای کشور طرح هادی دارد

تبریز - ایرنا - مدیرکل دفتر امور فنی و تهیه طرح هادی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور گفت: طرح هادی ۴۰ هزار روستای کشور تهیه شده است و اجرای این طرح نقش مهمی در توسعه این روستاها ایفا می کند.

به گزارش ایرنا، «علی خوئینی» روز چهارشنبه در همایش هم اندیشی خدمات فنی و مهندسی و اصول ضوابط تهیه طرح های هادی، گردشگری و بافت با ارزش روستایی در تبریز افزود: اجرای طرح هادی به طور مستقیم در زندگی و آینده ۲۰ میلیون جمعیت روستایی نقش دارد و اجرای اصولی آن از اهمیت بالایی برخوردار است.

وی با اشاره به اینکه برای اجرای طرح هادی راهبردهای ویژه ای طراحی شده است، اظهار کرد: اجرای طرح هادی حساسیت های ویژه ای دارد به نحوی که هر چقدر یک روستا به محدوده شهر نزدیک باشد، زمین های آن ارزش مادی بالایی داشته و اجرای طرح هادی در آن روستا حساسیت و دقت ویژه ای طلب می کند.

مدیرکل دفتر امور فنی و تهیه طرح هادی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور با بیان اینکه سامانه های مختلف مورد استفاده در بنیاد مسکن به همدیگر لینک ( مرتبط ) شده است، گفت: این موضوع موجب فراخوانی بهتر مستندات شده و پاسخگویی مناسب را به ارمغان آورده است.

خوئینی، با تاکید بر اینکه هر یک از روستاها مسایل اجتماعی و اقتصادی خاص خود را دارد که در اجرای طرح هادی و سبک معماری آن تاثیر دارد، ادامه داد: معماری روستاهایی مثل کندوان در آذربایجان شرقی ایجاب می کند که در اجرای طرح هادی آن ملاحظات خاصی در نظر گرفته شود.

وی طراحی و اجرای یکدست و مشابه طرح هادی را غیرمفید دانست و یادآور شد: لزومی ندارد در روستایی که در طول یک سال یک وسیله نقلیه هم از خیابان اصلی آن عبور نمی کند، معبر ۲۰ متری ایجاد شده و خانه های مردم تخریب شود.

وی طراحی و اجرای یکدست و مشابه طرح هادی را غیرمفید دانست و یادآور شد: لزومی ندارد در روستایی که در طول یک سال یک وسیله نقلیه هم از خیابان اصلی آن عبور نمی کند، معبر ۲۰ متری ایجاد شده و خانه های مردم تخریب شود.

۴۰ هزار روستای کشور طرح هادی دارد

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی آذربایجان شرقی نیز در این همایش گفت: اصلاح فرایندها و کار کردن با سامانه های جدید که از دقت بالایی برخوردارند، نیازمند آموزش های مستمر است.

«حجت الله سروری» با بیان اینکه پاسخگویی به نامه ها در کمترین زمان ممکن ادای حق الناس است و به تاخیر انداختن آن اشکال شرعی دارد، افزود: ۳۵ درصد از مکاتبات ارجاع شده استانداری آذربایجان شرقی مربوط به بنیاد مسکن استان بوده که پاسخ داده شده است.

بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در تاریخ ۲۱ فروردین سال ۱۳۵۸ به فرمان حضرت امام خمینی(ره) بنیانگذار جمهوری اسلامی‌ایران به منظور تأمین مسکن محرومان و متولی توسعه و عمران روستاهای کشور و ساخت واحدهای مسکونی شهرها در چارچوب سیاست‌ها و برنامه‌های دولت تشکیل شده است.

در آذربایجان شرقی حدود ۳۰۵ هزار مسکن روستایی وجود دارد که از این تعداد بیش از ۱۵۰ هزار و ۹۷۶ واحد معادل ۵۰ درصد، نوسازی و مقاوم سازی شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha