۱۲۰ دفتر پیشخوان در کشور خدمات مالیاتی ارائه می‌کنند

تهران- ایرنا- رئیس سازمان امور مالیاتی کشور اعلام کرد: بیش از ۱۲۰ دفتر پیشخوان در سراسر کشور می‌توانند خدمات مالیاتی را به مودیان ارائه دهند.

به گزارش ایرنا از سازمان امور مالیاتی، سید محمدهادی سبحانیان در آیین افتتاحیه ارایه خدمات مالیاتی در دفاتر پیشخوان دولت با حضور سید احسان خاندوزی وزیر اقتصاد اظهار داشت: در راستای تکریم مودیان و تسهیل ارایه خدمات مالیاتی به مودیان ارایه خدمات مالیاتی از طریق دفاتر پیشخوان خدمات دولت در سراسر کشور انجام می‌شود.

وی افزود: اگر قرار هست فرهنگ مالیاتی در کشور توسعه پیدا کند و نظام مالیاتی مانعی را برای کسب و کارها ایجاد نکند، باید تکالیف مودیان را حداقل و تسهیل بکنیم.

معاون وزیر اقتصاد با طرح این سوال که چرا باید یک مودی مالیاتی اگر می‌تواند تکالیفش را در منزل یا در محل کسب و کارشان یا به وسیله موبایل خودش انجام دهد، نیاز به مراجعه حضوری به ادارات مالیاتی پیدا کند که هم وقتش هدر شود و هم دغدغه‌های دیگر داشته باشد، گفت: اولویت ما این است که فعال اقتصادی درگیر نظام مالیاتی نباشد و وقتش و تمرکزش را بر روی سرمایه‌گذاری و تولید و اشتغال خودش بگذارد.

سبحانیان بیان داشت: یکی از اقدامات این بود که بتوانیم خدمات مالیاتی را برون‌سپاری کنیم. یا در قالب دفاتر پیشخوان یا در قالب اپلیکیشن‌های موبایلی که مردم از طریق تلفن همراه خود بتوانند امور مربوطه را انجام دهند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha