ائتلاف حاکم بر اسرائیل در وضع بدی است/ چاره‌ای جز توافق تبادل اسرا نداریم

تهران-ایرنا- ۲ وزیر کابینه ائتلافی «بنیامین نتانیاهو» نخست رژیم صهیونیستی وضعیت ائتلاف حاکم را بد توصیف کرده و تاکید کردند که تل آویو چاره ای جز دستیابی به توافق با مقاومت فلسطین برای تبادل اسیران فلسطینی با اسیران صهیونیست در نوار غزه ندارد.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا به نقل از شبکه ۱۲ رژیم صهیونیستی، «میکی زوهار» وزیر به اصطلاح فرهنگ رژیم صهیونیستی درباره وضعیت شکننده ائتلاف حاکم به ریاست نتانیاهو به علت اختلافات و تنش های داخلی و فشارهای بیرونی گفت: وضعیت ائتلاف ما بد است و ممکن است که از هم بپاشد و این امر منجر به شکست ما در جنگ خواهد شد.

وی درباره دستیابی به توافق با مقاومت فلسطین برای تبادل اسیران گفت که میان اغلب اعضای کابینه و نخست‌وزیر تمایل قوی برای رسیدن به توافق وجود دارد.

زوهار افزود: ما در راستای رسیدن به توافق تبادل اسرا آماده هستیم تا امتیازاتی بدهیم و اغلب اعضای کابینه تمایل قوی برای رسیدن به توافق دارند.

این وزیر صهیونیست در عین حال بدون اشاره به ناکامی ۹ ماه ارتش رژیم صهیونیستی در رسیدن به اهداف خود در جنگ علیه نوار غزه یعنی نابود کردن جنبش حماس و آزاد کردن اسیران صهیونیست گفت: به حماس می‌گوییم که تا زمان تحقق اهداف خود از نوار غزه عقب‌نشینی نمی‌کنیم و قدرت نظامی خود در نوار غزه را تقویت خواهیم کرد.

از سوی دیگر، «آوی دیختر» وزیر کشاورزی رژیم صهیونیستی نیز پس از ناکامی ۹ ماهه این رژیم در بازگرداندن اسیران صهیونیست از نوار غزه گفت: از توافق تبادل‌اسرا حمایت می‌کنیم و گزینه دیگری جز این نداریم.

وی افزود: هیچ توافق آسانی وجود ندارد و هر توافقی دردناک خواهد بود اما رها کردن اسرا دردناک‌تر خواهد بود.

مصر، قطر و آمریکا نقش میانجی را در دور جدید مذاکرات برای دستیابی جنبش حماس و رژیم صهیونیستی به آتش بس در نوار غزه برعهده دارند.

همزمان با سفر «ویلیام برنز» رئیس سازمان جاسوسی آمریکا (سیا) به قاهره و دیدار با رئیس جمهور مصر، رسانه‌های رژیم صهیونیستی گزارش دادند که پیشرفت‌هایی در دور جدید مذاکرات جاری غیرمستقیم بین تل آویو و جنبش حماس برای دستیابی به آتش‌بس در نوار غزه و تبادل اسیران حاصل شده است.

برنز پس از دیدار با مقامات مصری از جمله «عبدالفتاح السیسی» رئیس جمهور این کشور عازم دوحه قطر شد. سازمان رادیو و تلویزیون رژیم صهیونیستی گزارش داد که برنز امروز چهارشنبه در دوحه با «دیوید بارنیا» رئیس سازمان جاسوسی رژیم صهیونیستی موسوم به «موساد»، «محمد بن عبدالرحمن آل ثانی» نخست‌وزیر و وزیر خارجه قطر و «عباس کامل» رئیس دستگاه اطلاعات مصر دیدار و درباره تبادل اسرا بین جنبش حماس و رژیم صهیونیستی گفت‌وگو خواهد.

بنابر گزارش رسانه‌های رژیم صهیونیستی، «برت مک گورک» مشاور «جو بایدن» رئیس جمهور آمریکا نیز قرار است به تل‌آویو سفر کند.

پیشتر رسانه‌های مصر گزارش دادند که در دیدار روز سه شنبه السیسی و برنز در قاهره، تلاش‌های مربوط به برقراری آتش‌بس در نوار غزه بررسی شد.

السیسی در این دیدار بر موضع قاهره در مخالفت با تداوم عملیات‌های نظامی رژیم صهیونیستی در نوار غزه و اهمیت ایفای نقش جامعه جهانی برای توقف جنگ تأکید کرد.

رئیس جمهور مصر همچنین تضمین ارسال کمک‌های انساندوستانه به نوار غزه برای کاهش فاجعه انسانی در این منطقه و نیز اتخاذ اقدامات جدی و موثر جهت ممانعت از گسترش دامنه درگیری در منطقه را مورد تأکید قرار داد.

رسانه‌های مصر همچنین به نقل از یک منبع عالی‌رتبه این کشور گزارش دادند که هیأت امنیتی مصر امروز چهارشنبه در تلاش برای نزدیک کردن دیدگاه جنبش حماس و رژیم صهیونیستی به دوحه می‌رود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha