قانونگذار آمریکایی خواستار بازداشت عاملان نسل‌کشی در خان یونس شد

تهران- ایرنا- رشیده طلیب قانونگذار مسلمان آمریکایی جنایت جدید رژیم صهیونیستی در خان یونس و سکوت رهبران دنیا در مقابل آن را بیمارگونه توصیف کرد و خواستار صدور احکام بازداشت عاملان این نسل‌کشی در دیوان کیفری بین‌المللی شد.

به گزارش ایرنا، این نماینده دموکرات ایالت میشیگان در مجلس نمایندگان آمریکا چهارشنبه در شبکه اجتماعی ایکس نوشت: اسرائیل عمدا غیرنظامیان فلسطینی را بارها و بارها هدف قرار داده است و رهبران دنیا آن را تماشا کرده و مطلقا چیزی نمی‌گویند. حتی برخی از آنها با افتخار آن را تامین مالی می‌کنند.

وی تاکید کرد: این نسل‌کشی است. هدف قرار دادن غیرنظامیان مثل این مورد (حمله به مدرسه)، جنایت جنگی است. دیوان کیفری بین‌المللی، احکام بازداشت شما کجاست؟

رژیم صهیونیستی سه‌شنبه با حمله به مدرسه العوده در شهرک عبسان در شرق خان یونس در جنوب نوار غزه جنایتی دیگر را رقم زد و خبرها حاکیست که در جریان این حمله تاکنون ۲۹ تن به شهادت رسیدند. در این مدرسه آوارگان فلسطینی اسکان داده شده بودند.

وزارت بهداشت فلسطین در نوار غزه سه‌شنبه اعلام کرد که شمار شهدای حملات ارتش رژیم صهیونیستی به ۳۸ هزار و ۲۴۳ نفر و شمار مجروحان این حملات وحشیانه نیز به ۸۸ هزار و۳۳ نفر رسیده است.

با گذشت بیش از ۹ ماه از آغاز تجاوز رژیم صهیونیستی به نوار غزه، این رژیم دستاوردی غیر از قتل‌عام، ویرانی، جنایت‌های جنگی، نقض قوانین بین‌المللی، بمباران نهادهای امدادرسان و تحمیل قحطی و گرسنگی در این منطقه نداشته است و هر روز نیز بیشتر در بحران‌های داخلی و خارجی خود فرو می‌رود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha