تقاضای مصرف برق از ۷۷ هزار مگاوات گذشت/ لزوم مصرف بهینه برق

تهران- ایرنا- مدیرعامل شرکت تولید، انتقال و توزیع نیروی برق ایران (توانیر) گفت: با توجه به گرمای شدید هوا در بیشتر مناطق کشور نصاب اوج مصرف برق از ۷۷ هزار مگاوات عبور کرد.

به گزارش ایرنا از توانیر، مصطفی رجبی مشهدی از احتمال ثبت نصاب جدید نیاز مصرف برق کشور خبر داد و اظهار داشت: در دو روز گذشته تقاضای مصرف برق از ۷۶ هزار مگاوات عبور کرده است.

وی با بیان اینکه روزهای بسیار گرمی را سپری می‌کنیم و اوج تقاضای مصرف برق به بیش از ۷۷ هزار مگاوات رسید، ادامه داد: در روزهای آینده استمرار روند افزایش دما را خواهیم داشت که با توجه به برگزاری کنکور سراسری، در این شرایط همکاری و همراهی مشترکان می‌تواند در تأمین پایدار برق کمک شایانی داشته باشد.

مدیرعامل توانیر با اشاره به ارسال پیامک‌هایی به مشترکان در خصوص افزایش شدید مصرف برق در برخی مناطق افزود: شبکه برق کشور پایدار است و ارسال پیامک‌ها صرفاً باهدف اطلاع مردم از روند افزایشی مصرف برق و درخواست همکاری بیشتر مردم در مصرف بهینه برق صورت‌گرفته است.

به گزارش ایرنا، تداوم مصرف شدید برق که رشدی ۸ درصدی نسبت به سال گذشته را نشان می‌دهد شرکت توانیر را مجبور کرد با هدف تشویق مردم به‌صرفه جویی پیامک‌های هشداری برای مشترکان ارسال کند.

در این پیامک‌ها آمده است مصرف برق در منطقه شما افزایش شدیدی داشته است.

توانیر تاکید کرد: با استفاده از دور کند کولرها و استفاده نکردن از وسایل پرمصرف و غیرضروری امکان برق‌رسانی به تمام مشترکان منطقه فراهم خواهد شد.

امسال شرکت توانیر همچنین باهدف تشویق مردم به مدیریت مصرف برق پویشی با نام باانرژی راه‌اندازی کرده است.

مشترکان می‌توانند با پیوستن به این پویش و انجام اقدام‌های قید شده در آن علاوه بر رایگان شده قبض برق خود از هزار جایزه من‌جمله خودرو برخوردار شوند.

مشترکان کافی است با ۱۵ درصد صرفه‌جویی احتمال برنده‌شدن خود را افزایش دهند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha