اعلام سابقه حجم و قیمت معاملات در بازار توافقی فرابورس

تهران- ایرنا- معاون عملیات بازار فرابورس ایران با اشاره به نمایش سابقه حجم و قیمت‌ معاملات بازار توافقی، گفت: این موضوع صرفا منعکس‌کننده معاملات انجام‌شده در بازار توافقی است و از قابلیت اتکای کافی جهت کاربرد به عنوان مبنای ارزش‌گذاری سهام برخوردار نیست.

به گزارش ایرنا از فرابورس ایران، محمدصادق غزنوی در خصوص نمایش سابقه حجم و قیمت‌ معاملات بازار توافقی از سوی فرابورس، اظهار کرد: این موضوع صرفا منعکس‌کننده معاملات انجام‌شده در بازار توافقی بوده که با توجه به ذات معاملات این بازار صرفا بر مبنای توافق طرفین است و از قابلیت اتکای کافی جهت کاربرد به عنوان مبنای ارزش‌گذاری سهام برخوردار نیست.

وی با اشاره به اینکه سابقه حجم و قیمت معاملات در بازار توافقی برای عموم قابل مشاهده است، افزود: در این بازار دامنه نوسان و حجم مبنا وجود ندارد و معاملات بر مبنای توافق است و الزاما بر مبنای قیمت اعلام شده امکان انجام معامله برای تمامی متقاضیان وجود نخواهد داشت.

معاون عملیات بازار فرابورس ایران گفت: بر این اساس بازار توافقی از لحاظ قابلیت اتکا، بازار فعال تلقی نمی‌شود و قیمت معاملات آن قابلیت ارجاع به منظور تعیین ارزش را نخواهد داشت.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha