مطالبه‌گری به جای سهم خواهی اولویت حامیان دکتر پزشکیان در کردستان است + فیلم

سنندج - ایرنا- رئیس ستاد انتخاباتی دکترپزشکیان در کردستان گفت: مطالبه گری به جای سهم خواهی پست و مقام، اولویت حامیان دکتر پزشکیان در این استان است.

به گزارش ایرنا، غریب سجادی در آیین سپاس از مشارکت مردم در انتخابات وقدردانی از هوداران رئیس جمهور منتخب، اظهار کرد: کار ما از امروز سخت تر می شود و باید نشان دهیم طرفدار گفتمان قانون‌مدار و شایسته سالاری و تنش زدایی هستیم.

وی افزود: باید در طول چند سال آینده ثابت کنیم این گفتمان از همه ظرفیت های جامعه بهره برده و مردم شهرهای کشور باید مقاومت مدنی را از روستاها یاد بگیرند که با وجود تهدیدها، وعده وعیدها براساس آگاهی و خواسته خود رای دادند.

رئیس ستاد انتخاباتی دکتر پزشکیان در کردستان اضافه کرد: ما به عنوان طیف پیروز در این رقابت نباید مغرور شویم و فراموش کنیم که هنوز جمعیت زیادی با صندوق های رای قهر هستند و باید به طور ویژه به این مسئله مهم و اساسی بپردازیم.

سجادی با اینکه به دلایلی مراسم شاد و یا کارناوال برگزار نکردیم، گفت: به هیچ کسی زنگ و یا دعوتنامه ارسال نکردیم و مردم خودجوش شرکت کرده اند و معتقدیم بجای شادی کردن، گفتمان عقلانیت را باید ایجاد و ترویج کنیم.

وی افزود: وظیفه داریم به عنوان یک مسلمان برای مناسبت های مذهبی حرمت قائل شویم و با توجه به اینکه از فردا ماه محرم آغاز می شود، لذا اقدام به برگزاری جشن و سرور نکردیم.

سجادی یادآور شد: درصدد هستیم برنامه ای را به منظور همفکری برای آینده برگزار کنیم و در آن از مردم دعوت به حضور خواهیم کرد و برنامه و هدف ما سهم خواهی از دولت برای پست و جایگاه نیست بلکه مطالبه گری را در اولویت خود قرار می دهیم و توان و انرژی خود را به این حوزه اختصاص می دهیم

رئیس ستاد انتخاباتی دکتر پزشکیان در کردستان ادامه داد: وظیفه ما مطالبه گری است چراکه این خواسته مردمی است و یکی مهمترین آنها استفاده از افراد توانمند و متخصص در پست های مدیریتی است.

عباس احمدی، عضو شورای‌ سیاستگذاری ستاد دکتر پزشکیان در کردستان نیز در این مراسم اظهار کرد: در سه سال اخیر تشکل های مردمی نمی توانستند به خوبی فعالیت داشته باشند و همین باعث یاس و سرخوردگی شده بود.

وی ادامه داد: معلمان برای دفاع از حق و حقوقشان دچار سختی شدند و به قشر زحمتکش کارگر اجازه داشتن صنف فعال داده نشد.

احمدی بیان کرد: مردم ما پای صندوق های رای آمدند و با رای خود به دکتر پزشکیان نشان دادند شرایط زندگی که برای آنها ایجاد شده زیبنده آنها نیست و جای تاسف است که مغزهای متفکر و استعدادهای زیادی در کشور به دلیل اینکه شرایط بروز و ظهور نداشتند، مهاجرت کردند.

رئیس ستاد بانوان دکتر پزشکیان در کردستان هم در این مراسم اظهار کرد: امیدوارم بتوانیم با همکاری و تلاش یکدیگر در راستای رفع مشکلات و پیگیری مطالبات مردمی گام برداریم.

حیاط کوچک ستاد دکتر پزشکیان در مرکز کردستان محل گردهمایی اعضای کمیته های مختلف ستاد و جمعی از هواداران رئیس جمهور منتخب بود.

اگرچه فضا کوچک بود ولی گرمای محبت و همدلی بین حاضرین موجب شده بود به کسی تلخ نگذرد و اگر کسی جای نشستن نداشت بعد از مدت کوتاهی افرادی که نشسته بودن جای خود را به آنها می دادند و اینگونه همه در شادی هم شریک شده بودند.

دعوت نامه ای در فضای مجازی مبنی بر برگزاری این مراسم منتشر نشده بود و مردم به صورت خودجوش برای تبریک و شرکت در این آیین آمده بودند.

یکی از طرفداران خوش صدای دکتر پزشکیان هم در این مراسم با خواندن چند ترانه کُردی و تُرکی رنگی متفاوت به فضای این مراسم داد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha