کمیته به دنبال حل مشکلات علیپور است/ پاداش سنگنورد المپیکی در فرودگاه پرداخت شد

تهران- ایرنا- رئیس فدراسیون کوهنوردی و صعودهای ورزشی گفت: محمود خسروی‌وفا رئیس کمیته ملی المپیک چهارشنبه گذشته از اردوی علیپور بازدید کرد و با شنیدن دغدغه‌های او، به دنبال حل مشکلات وی است.

رضا زارعی روز چهارشنبه در گفت‌وگو با ایرنا درباره المپیکی شدن رضا علیپور، اظهار داشت: علیپور از مسابقات گزینشی المپیک بوداپست و شانگهای ۶۱ امتیاز کسب کرد و در رتبه پنجم قرار گرفت. او به رغم اینکه در بوداپست دوازدهم شد اما رتبه خوبی در شانگهای کسب کرد. در کل هفت مرد و هفت زن در ماده سرعت به صورت مستقیم راهی المپیک پاریس می‌شدند که علیپور با قرار گرفتن در رتبه پنجم به صورت مستقیم جواز حضور در پاریس را بدست آورد.

وی افزود: الناز رکابی هم از ناحیه کتف آسیب‌دیدگی داشت و به همین دلیل شانس او برای گرفتن سهمیه، کم شد. با این وجود او را به مسابقات گزینشی المپیک اعزام کردیم تا اگر رضا علیپور نتوانست به سهمیه برسد، برای رکابی از سهمیه فدراسیون جهانی استفاده کنیم. در واقع فدراسیون جهانی این شانس را به ما داده بود که یکی از این دو نفر بتوانند فرصت کسب سهمیه را داشته باشند اما قطعی هم نبود.

رئیس فدراسیون کوهنوردی و صعودهای ورزشی عنوان کرد: محیا دارابیان هم رکوردهای مناسب و شرایط کسب سهمیه را نداشت. او در هانگژو، جام جهانی و انتخابی شانگهای حضور یافت اما هیچ یک از رکوردهای او در مرحله نهایی قرار نگرفت و امکان حضور در المپیک را نداشت.

وی ادامه داد: شرایط علیپور در المپیک سخت است. ۱۴ سنگنورد در این بازی‌ها حضور دارند و به جز نماینده آفریقا و اقیانوسیه سایر رقبا از مدعیان اصلی کسب مدال هستند. علیپور در حال حاضر در اردوی قزوین بسر می‌برد. او در کنار دو مربی تمرین می‌کند و اداره ورزش استان امکانات خوبی برای وی فراهم کرده است.

زارعی خاطرنشان کرد: ما امکان اعزام برون مرزی برای علیپور را نداریم زیرا احتمال آسیب دیدن او و بهم خوردن نظم تمرینات وی وجود دارد. اولین برنامه‌ای که در نظر داریم، المپیک است و بعد از بازی‌ها چند جام جهانی در پیش داریم که سنگنوردان به شکل آزاد با کمک حامیان مالی راهی این مسابقات خواهند شد.

وی اضافه کرد: فدراسیون برای کسب سهمیه علیپور ۱۲۰ میلیون به وی در فرودگاه پاداش داد و پاداش بعدی وی به نسبت رنگ مدال‌ها پرداخت می‌شود. نمی‌خواهیم از همین الان استرس این موارد را به ورزشکار تحمیل کنیم.

رئیس فدراسیون کوهنوردی گفت: محمود خسروی‌وفا رئیس کمیته ملی المپیک چهارشنبه گذشته از اردوی علیپور بازدید کرد و با شنیدن دغدغه‌های او، به دنبال حل مشکلات وی است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha