۱۶ تیر ۱۴۰۳، ۸:۱۳
کد خبر: 85526912
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

صفتی: با حساب مالی مسدود به مسابقات بین‌المللی تنیس رفتیم

تهران- ایرنا- رئیس تیم‌های ملی تنیس ایران گفت: تیم ملی در وضعیتی به دیویس کاپ اعزام شد که تکلیف فدراسیون مشخص نبود و حتی حساب فدراسیون نیز بسته شده بود.

فرشاد صفتی روز شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی ایرنا در خصوص مسابقات تیم ملی در چارچوب دیویس کاپ اظهار داشت: این که توانستیم با کسب جایگاه هشتم گروه ۳ جهانی، سهمیه خودمان در این سطح و گروه را تثبیت کنیم، خوش‌شانسی نبوده بلکه غیرت بچه‌ها را نشان می‌دهد. قبلا همیشه در گروه ۴ جهانی بودیم ولی حالا یک گروه صعود کردیم. درست است که تا پلی‌آف گروه ۲ جهانی نیز بالا رفتیم ولی وضعیت اعزام آخر تیم ملی خیلی وضعیت خاصی داشت.

وی ادامه داد: تیم ملی در وضعیتی به دیویس کاپ اعزام شد که تکلیف فدراسیون مشخص نبود و حتی حساب فدراسیون نیز بسته شده بود. تا هفته آخر اصلا زمین هارد کورت نداشتیم که در آن تمرین کنیم و ویزای بچه‌ها نیز خیلی دیر صادر شد. اردوی تیم ملی فقط ۳ روز بود با اینکه می‌خواستیم یک هفته زودتر بچه‌ها را به کشور میزبان ببریم ولی وضعیت خیلی سخت بود. در هر صورت بچه‌ها با یک کادرفنی جوان خودشان را نشان دادند و بهترین نتیجه ممکن را با شرایط موجود کسب کردند.

مدیر تیم‌های ملی تنیس ایران با اشاره به سطح رقابت‌های دیویس کاپ عنوان کرد: امسال تایلند بعد از ۸ سال یه گروه ۳ سقوط کرده بود و دوباره با صدرنشینی توانست برای صعود به گروه بالاتر تلاش کند. عربستان نیز دوم شد و سوریه هم در جایگاه سوم ایستاد. بازی‌ها در زمین هاردکورت بود و کیفیت‌ تیم‌ها خیلی افزایش داشت. تایلند سابقه تثبیت در گروه ۲ را دارد و عربستان با یک ترکیب خارجی پا به رقابت گذاشت که تخصص هاردکورت هم دارند.

سرمربی تیم ملی تنیس: با حساب مالی مسدود به مسابقات بین‌المللی رفتیم

وی افزود: با سابقه‌ای که دارم، دیویس‌کاپ‌های زیاد و متفاوتی را تجربه کردم ولی چنین سطحی برای من تعجب برانگیز بود. شاید هیچگاه چنین سطح و کیفیتی را در رقابت‌ها ندیده بودم و اینبار واقعا برایم عجیب بود.

صفتی در مورد برنامه فدراسیون برای رقابت‌های آینده گفت: از دیروز کار تیم ملی را شروع کردیم و کادرفنی نیز اهداف و برنامه‌هایش را مشخص کرده است. آرام آرام با کمک و تحصیلاتی که داده می‌شود باید بچه‌ها را با حضور در تور جهانی‌های مختلف برای رقابت‌های ملی آماده کنیم. در تهران ۲ هفته تور جهانی خواهیم داشت که اواخر مرداد و هفته اول شهریور برنامه‌ریزی شده است. بعد از آن نیز باید تور جهانی‌های مختلفی را در کشورهای خاورمیانه در نظر بگیریم تا بچه‌ها برای دیویس کاپ آینده آماده شوند.

وی تاکید کرد: بین ماه‌های آبان و آذر نیز میزبان گروه ۳ جهانی برای سال ۲۰۲۵ مشخص می‌شود. رایزنی‌های لازم با فدراسیون جهانی انجام شده است تا میزبانی به ایران داده شود. اگر این اتفاق برای ما رقم بخورد، می‌توانیم رقابت‌ها را در زمین خاک برگزار کنیم که تخصص ماست. رسیدن به گروه ۲ جهانی، با یک برنامه مناسب، دست یافتنی است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha