۷ تیر ۱۴۰۳، ۱۴:۱۵
کد خبرنگار: 1347
کد خبر: 85521598
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

شهید جمهور محبوب قلوب مردم+ فیلم

۷ تیر ۱۴۰۳، ۱۴:۱۵
کد خبر: 85521598
شهید جمهور محبوب قلوب مردم+ فیلم

مهاباد- ایرنا- مردم، مسوولان، عشایر منگور، نیروهای نظامی و انتظامی شهر مهاباد با حضور پرشور در مراسم چهلم شهادت سیدالشهدای خدمت، آیت الله سیدابراهیم رییسی و همراهانشان به سوگ نشسته و در فراق آنان عزاداری کردند.

به گزارش خبرنگار ایرنا، مردم غیور و قدرشناس مهاباد روز پنجشنبه به همراه مسوولان، خانواده‌های شهدا، عشایر منگور و سایر اقشار با حضور در مسجد یوسف قاضی مهاباد در آیین گرامیداشت چهلم رییس جمهور شهید و همراهان ایشان شرکت کردند.

در این مراسم حضور باشکوه مردان و زنان با سن و سال های مختلف نشان داد که مردم ایران اسلامی از خدمات شایسته و ماندگار دولت سیزدهم و شهدای خدمت رضایت کامل داشته و قدردانی زحمات آنان هستند.

شهید رییسی نمونه کامل یک مسوول در دولت اسلامی است

فرماندار ویژه مهاباد در این مراسم اظهار کرد: دولت سیزدهم با هدایت شهید فداکار آیت الله رییسی معنی «ما می توانیم» را در عمل به نمایش گذاشت و نشان داد که با فعالیت های جهادی می توان به مردم خدمت و رضایت آنان را جلب کرد.

حسن عباسی با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در توصیف شهید جمهور افزود: معظم له در فرمایشات خود، خدمتگزار دلسوز، مردمی، انسانی باارزش و خستگی ناپذیر از ویژگی های برجسته این شهید خدمت دانستند که قابل افتخار است.

وی با بیان اینکه شهید رییسی همواره در میان مردم حضور داشت، اضافه کرد: شیوه خدمت و مدیریت ایشان به گونه ای بود که در سفرهای استانی و شهرستانی به میان مردم رفته و با تواضع و سعه صدر شنوای مشکلات و دغدغه های مردم بود.

وی یادآور شد: عمل صادقانه، مظلومیت، استکبار ستیزی، پایبندی به اخلاق، اقتدار و ظلم ستیزی رییس جمهور شهید باعث محبوبیت آیت الله رییسی در زمان حیات و بعد شهادت وی شد.

شهید بهشتی بنیان گذار دستگاه قضایی است

فرماندار ویژه مهاباد در ادامه با تسلیت سالگرد شهادت شهید بهشتی و هفته قوه قضاییه نیز گفت: شهید بهشتی بنیانگذار و سازنده زیربنای دستگاه قضایی کشور بود که امروز به پناهگاه مردم و محور عدالت ورزی در کشور تبدیل شده است.

عباسی با بیان اینکه شهید مظلوم بهشتی تحولی عظیم در قوه قضائیه بوجود آورد و در راه تحقق عدالت اسلامی تلاش کرد، افزود: بارزترین خصلت شهید بهشتی احیای حدود اسلام و برقراری عدالت در جامعه بود.

وی تاکید کرد: امروزه دستگاه قضا مدافع مظلومان است و شهید بهشتی سنگ بنای عظیم قوه قضاییه را بر اساس ارزش های اسلامی بنا نهاد و این امر باعث شده تا این قوه از جایگاه ویژه ای در نظام برخوردار باشد.

رییس جمهور در کنار مظلومان بود

یکی از حاضران مراسم گرامیداشت چهلم شهید جمهور گفت: آیت الله رییسی همواره حادمی مظلومان بود و در مدیریت خود به فکر اقشار ضعیف جامعه و آنان در تصمیم گیری خود در نظر می گرفت.

اسماعیل نبی زاده افزود: آیت الله رییسی در تمام حوادث در صحنه حضور می یافت و با آغوش باز مردم را تحویل می گرفت.

وی صداقت را از ویژگی های بارز شهید رییسی دانست و اضافه کرد: امیدوارم رییس جمهور منتخب بتواند راه شهدای خدمت را ادامه دهد و رضایت عموم مردم را جلب کند.

یکی دیگر از شهروندان نیز در توصیف شهید رییسی بیان کرد: شهید آیت الله رییسی مردم را باور داشت و روحیه مردم داری و ارایه خدمت به آنان بر اساس درک صحیح از مسائل و مشکلات عمومی جامعه از رویکردهای دولت سیزدهم به شمار می رود.

محمد منگوری افزود: این شهید بزرگوار مردمی بود و در راه عدل، عدالت و راه حق به داد مردم می رسید و برای خدمت به مردم سر از پا نمی شناخت.

شهید جمهور محبوب قلوب مردم+ فیلم

وی اضافه کرد: شهادت رییس جمهور خدوم، زحمتکش و خستگی ناپذیر ایران اسلامی وظیفه همه مردم را سنگین‌تر کرده تا بیش از پیش برای شناختن فردی اصلح و کارآمد که به خادمی ملت ایران افتخار می‌کند، تلاش کنند.

به گزارش ایرنا، آیت الله سید ابراهیم رئیسی، خادم‌الرضا(ع) و هشتمین رییس جمهوری اسلامی ایران روز ۳۰ اردیبهشت در مسیر بازگشت از مراسم افتتاح سد قیز قلعه‌سی به سمت شهر تبریز، در منطقه ورزقان استان آذربایجان شرقی دچار سانحه هوایی شد و به همراه تمامی همراهان، همزمان با شب ولادت امام رئوف علی ابن موسی الرضا (ع) به مقام رفیع شهادت نایل شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha