صادرات نفت ایران در دولت روحانی نزدیک به صفر شده بود

تهران- ایرنا- آمارهای موسسه بین‌المللی vortexa نشان می‌دهد در مقطعی در دولت روحانی صادرات نفت ایران نزدیک به صفر شد و در ماه‌های آخر آن دولت و قبل از تشکیل دولت شهید رئیسی، صادرات نفت و میعانات گازی ایران کمتر از ۶۰۰ هزار بشکه در روز بود.

به گزارش ایرنا، موسسه بین‌المللی vortexa که از موسسات معتبر در زمینه آمارهای نفتی، رهگیری نفت‌کش‌ها و بارگیری محموله‌های نفتی است، در گزارش‌های مختلفی از افت صادرات نفت ایران در دولت گذشته و افزایش آن در دولت سیزدهم خبر داده است.

صادرات نفت ایران در دولت روحانی نزدیک به صفر شده بود

آمارهای این موسسه نشان می‌دهد در اواخر دولت دوازدهم، به علت فروش نرفتن نفت ایران، حجم نفت و میعانات گازی ایران که در نفت‌کش‌ها روی آب نگهداری می‌شد به اوج خود رسیده بود به طوری که تا ۱۳۰ میلیون بشکه نفت در ماه‌های پایانی دولت روحانی روی آب بود.

با شروع به کار دولت سیزدهم فروش نفت ایران افزایشی شد و به تدریج از حجم ذخایر نفت و میعانات روی آب، کاهش یافت.

طبق آمار این موسسه، صادرات نفت ایران در آخرین آمارها از ۱.۵ میلیون بشکه در روز فراتر رفته است که نسبت به ماه‌های پایانی دولت روحانی رشد ۲.۵ برابری نشان می‌دهد.

چه زمانی صادرات نفت ایران نزدیک به صفر شد؟

بر اساس آمار این موسسه بین‌المللی در اواخر سال ۱۳۹۸ و اوایل سال ۱۳۹۹ صادرات نفت ایران به زیر ۲۰۰ هزار بشکه و نزدیک به صفر رسیده بود و بعد از آن کمی افزایشی شد و تا اواخر دولت روحانی به کمتر از ۶۰۰ هزار بشکه در روز رسید.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha