تولیدات صنعتی هرمزگان در دولت سیزدهم به ۲۶ میلیون تن رسید

بندرعباس - ایرنا - رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت هرمزگان گفت: میزان تولیدات صنعتی طی دولت سیزدهم در این استان از ۱۶ میلیون تن در سال ۱۴۰۰ با ۶۰ درصد افزایش به ۲۶ میلیون تن رسیده است.

خلیل قاسمی روز سه‌شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: همچنین از ابتدای دولت مردمی تاکنون، بیش از ۶۳۰ هزار میلیارد ریال سرمایه‌گذاری در هرمزگان برای اجرای طرح‌های صنعتی انجام شده است.

وی با اشاره به اینکه درحال حاضر هیچ واحد صنعتی بزرگی در استان راکد نیست و واحدهای صنعتی در شرایط خوبی در حال فعالیت هستند، بیان کرد: در طول فعالیت دولت سیزدهم بیش از یکهزار و ۸۰۰ طرح صنعتی جدید در استان هرمزگان فعال شده است.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت هرمزگان با اشاره به ۵۴ میلیون تن تولیدات معدنی استان در دولت شهید جمهور، اظهار کرد: هم اکنون ۳۵ هزار کیلومترمربع پهنه معدنی استان برای کشف معادن جدید در حال مطالعه است و هرمزگان در حوزه اکتشاف معدنی رتبه نخست کشور را دارد.

قاسمی ابراز کرد: در طول فعالیت دولت شهید رییسی همچنین بیش از ۳۸ هزار شغل در حوزه صنعتی و معدنی استان هرمزگان ایجاد شده است.

به گزارش ایرنا، سال گذشته ۳۰ واحد صنعتی در استان هرمزگان با سرمایه‌گذاری بیش از ۵۵ هزار و ۴۵۰ میلیارد ریال احیا و مجدد به چرخه تولید بازگشت

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha