روایت دیپلمات روس از آخرین وضعیت توافقنامه جامع همکاری با ایران

مسکو- ایرنا- معاون وزیر امور خارجه روسیه گفت که مسکو انتظار دارد در آینده نزدیک توافقنامه همکاری جامع با ایران را امضا کند.

به گزارش ایرنا از اسپوتنیک، آندری رودنکو به این رسانه روس افزود: کار روی متن تقریباً تکمیل شده و تمام عبارات لازم به دست آمده است.

وی افزود: هم اینک، تکمیل برخی مراحل مربوط به امضای این توافقنامه در دستورکار دو کشور است.مجمع گفت‌وگوهای همکاری آسیا پس از برگزاری اجلاس وزرای امور خارجه این مجمع با حضور ۴۱ هیات خارجی از جمله رودنکو معاون وزیر خارجه روسیه در تهران، برگزار شد،
علی باقری سرپرست وزارت امور خارجه بعدازظهر دوشنبه چهارم تیر ۱۴۰۳ در نشست خبری مشترک با بورنچای دانویواتانا دبیرکل مجمع گفت‌وگوهای همکاری آسیا گفت: توسعه مناسبات با روسیه، چین و هند مورد اهتمام ما بود و این ابتکارات نتایج سودمندی را هم داشت. حجم تجارت ما با روسیه چند برابر شد و توافقنامه جامع همکاری های دو طرف را هفته گذشته نهایی کردیم.

به نوشته ریانووستی، کار بر روی یک توافق جامع بین روسیه و ایران سپتامبر ۲۰۲۲ (شهریور ۱۴۰۱) زمانی که ولادیمیر پوتین رئیس‌جمهوری روسیه و سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهوری اسلامی ایران در حاشیه اجلاس سازمان همکاری شانگهای در سمرقند گفتگو کردند، مشخص شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha