فاز نخست بیمارستان شهید رییسی در قزوین رو به اتمام است

قزوین- ایرنا - معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار قزوین گفت: فاز نخست بیمارستان شهید آیت الله سید ابراهیم رییسی (۷۰۰ تختخوابی) در استان رو به اتمام است و پایان تیرماه افتتاح می‌شود.

به گزارش خبرنگار ایرنا، مهدی رجحانی روز دوشنبه در نشست هم اندیشی با خبرنگاران استان ضمن ارایه گزارشی از عملکرد دولت سیزدهم در قزوین، اظهار کرد: پنج هزار میلیارد ریال تا به امروز برای این بیمارستان هزینه شده و ادامه ساخت آن به حدود ۲۰ هزار میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد.

وی ادامه داد: بیمارستان شهید رجایی قزوین نیز قرار بود در سفر شهید رییسی به استان قزوین با هدف توسعه فضاهای درمانی استان تکمیل شده و در ماه های آتی به بهره برداری برسد که این مهم نیز در دستور کار کار قرار دارد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار قزوین به جابه جایی قدیمی ترین و فرسوده ترین بیمارستان روانی استان قزوین یعنی ۲۲ بهمن پرداخت و بیان کرد: این جابه‌جایی در اواخر سال آتی صورت می گیرد، همچنین آغاز ساخت بیمارستان شهر آبیک و اجرای طرح های دیگر درمانی در حوزه بهداشت و درمان نیز هدفگذاری شده تا در سریع ترین زمان ممکن تکمیل شوند.

رجحانی با اشاره به توسعه طرح های عمرانی استان در دولت سیزدهم، توضیح داد: یکی از قله های مهم اقدامات دولت سیزدهم، سفر پربرکت شهید جمهور بود که اعتباری معادل ۱۲۰ هزار میلیارد ریال بودجه عمرانی به قزوین اختصاص داد تا تمام گره‌ها و مشکلات عمده استان به زودی مرتفع شود.

وی ادامه داد: پرداختن به مشکلات زمین مانده مسکن از اقدامات مهم دولت سیزدهم در استان قزوین بود که به خوبی صورت گرفت و رسیدگی به موضوعات برق و آب استان نیز همچنان در دستور کار قرار دارد، یا این نکته امروز شاهد هستیم زیرساخت های نقاط مختلف استان از جمله عظیمیه برای گسترش و توسعه شهر فراهم شده است.

این مسوول همچنین به اقدامات صورت گرفته توسط دولت سیزدهم در حوزه آب پرداخت و گفت: افتتاح سد نهب در هفته جاری انجام می شود که در تامین آبیاری کشاورزی بسیار اثرگذار خواهد بود و همچنین سد بالاخانلو نیز آبگیری خواهد شد که در حوزه بهره وری آب قزوین پایلوت نمونه در کل کشور به حساب می‌آید.

وی به اقدامات صورت گرفته توسط دولت سیزدهم در حوزه راه و راهداری استان قزوین پرداخت و گفت: راه ۲۰ ساله الموت به زودی بهره برداری شده و همچنین مشکل تامین مالی برای ادامه راه الموت از تنکابن به بعد نیز درحال پیگیری است.

رجحانی با اشاره به اجرای طرح های هادی و عمران و آبادی روستایی استان قزوین گفت: حجم خدمت رسانی به راه‌های روستایی و طرح های آبادانی در استان قزوین رشد چندبرابری داشته است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار قزوین خاطرنشان کرد: تفاهم نامه ای در دولت سیزدهم برای توسعه طرح های دانش بنیان استان قزوین با اعتباری معادل ۱۳ میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریال به امضا رسید که استان راد در اجرای طرح های دانش بنیان پیشرو کرد.

فاز نخست بیمارستان شهید رییسی در قزوین رو به اتمام است

قزوین در توسعه اقتصاد دانش بنیان رتبه اول کشوری را کسب کرد

در ادامه این نشست علی رحمانی معاون اقتصادی استاندار قزوین نیز به ارایه گزارشی از آمار کلان اقتصادی پرداخت و گفت: قزوین در توسعه اقتصاد دانش بنیان رتبه نخست کشوری را کسب کرد که در حال حاضر ۱۶۳ شرکت دانش بنیان در قزوین فعال است.

وی ادامه داد: آمار بیکاری در استان قزوین به همت دولت سیزدهم به چهار و هفت دهم رسید و نرخ مشارکت اقتصادی قزوین ۲ درصد از بازار کل کشور بود که رتبه نخست را در ۲ ساله اخیر کسب کرد.

رحمانی تصریح کرد: ۱۸ هزار بیمه شده جدید تامین اجتماعی در سال گذشته ثبت شد و طبق گزارش وزارت کشور، استان قزوین رتبه دوم را بعد از اصفهان در جذب سرمایه‌گذاری خارجی داشته که حدود ۲۰۰ میلیون دلار سرمایه جذب شده است.

به گفته این مسوول، پرداخت تسهیلات حدود ۹۰ هزار میلیارد ریال در سفر ریاست جمهوری به انجام بسیاری از کارگاه های تولیدی در استان منجر شده است.

وی افزود: اعتبارات سفر ریاست جمهوری بیش از ۴۰ همت بوده و واحدهای تولیدی بسیاری با سرمایه گذاری ۳۰ همت در دست احداث است که برای استان ۴۳ هزار اشتغال ایجاد خواهد کرد.

رحمانی ادامه داد: شرکت شهرک های صنعتی قزوین به عنوان سازمان مسوول منطقه ویژه اقتصادی استان منصوب شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha