نماهنگ‌هایی به مناسبت عید غدیر؛«شوق پرزدن» تا «حُب علی»

تهران- ایرنا- نماهنگ‌های «شوق پرزدن»، «همیشه به شادی» و «حُب علی» به مناسبت فرارسیدن عید غدیرخم منتشر شدند.

به گزارش خبرنگار فرهنگی ایرنا، نماهنگ و قطعه سرود «شوق پرزدن» با شعری از حامد عسکری، آهنگسازی و تنظیم داود ورزیده و اجرای گروه سرود «فرزندان ایران» در آستانه فرارسیدن عید سعید غدیر خم، منتشر شده است.

این اثر در سبک موسیقی ایرانی به همت دفتر سرود اداره کل موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تولید شده است.

گروه سرود «فرزندان ایران» به سرپرستی مهرداد سعیدا پیش از این نیز قطعاتی در وصف ایران عزیز اجرا کرده‌ است.

برای شنیدن قطعه موسیقی «شوق پرزدن» اینجا مراجعه کنید.

«همیشه به شادی»

نماهنگ «همیشه به شادی» با شعری از سیدجواد پرئی، صدای عبدالرضا هلالی مداح و خواننده موسیقی آیینی، همخوانی گروه سرود ابن الرضا(ع) قزوین و تنظیم احسان جوادی به مناسبت فرارسیدن عید غدیر خم و برگزاری رویداد «مهمونی ده کیلومتری» غدیر منتشر شده است.

این نماهنگ به کارگردانی علی زمانی و تصویربرداری مهدی رضایی و امیرحسین بکتاش به همت مرکز هنری و رسانه‌ای نهضت سازمان تبلیغات اسلامی تولید شده است.

«حُب علی»

نماهنگ و قطعه موسیقی «حُب علی» با شعری از حیدرعلی حزباوی، آهنگسازی سید جمیل عبودی و همراهی گروه سرود بین‌المللی خدام الزهرا(س) به مناسبت عید غدیر خم و برگزاری ویژه برنامه «مهمونی کیلومتری غدیر» منتشر شده است.

در توضیح «حُب علی» آمده است: «امسال هم حبِّ علی همه‌ شیعیانِ آقا رو دور هم جمع کرده. یه سال دیگه که سفره‌ آقا همچنان برای همه بازه.»

امید مدحج کارگردان، حمیدرضا بهوندی تهیه‌کننده، علی حردانی مدیر تولید، جواد ناصری سرپرست گروه سرود، حسین سواری مربی گروه، امید مدحج، حسام حسینی تصویربرداران از دیگر عوامل اجرایی این اثر هستند که توسط شهرسرود ‌مرکز آوای انقلاب اسلامی (مأوا) تولید شده است.

برای شنیدن قطعه موسیقی «حُب علی» اینجا مراجعه کنید.

به گزارش ایرنا، عید غدیر خم ۱۸ ذی الحجه امسال برابر با پنجم تیرماه است. فاصله زمانی عید قربان تا عید غدیر خم، دهه ولایت و امامت نامگذاری شده است.

مهمونی ۱۰ کیلومتری غدیر پنجم تیرماه از ساعت ۱۷ تا ۲۳ در محور بزرگراه امام علی(ع) تا میدان آزادی برگزار می‌شود. تعداد موکب‌ها، امسال ۳۰ درصد افزایش یافته که در مجموع ۲۲۰۰ موکب برپا می‌شود و ۶۰۰ موکب هم در انتظار هستند.

طبق برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته قرار است این مهمونی ۱۰ کیلومتری همزمان در ۳۰۰ شهر برگزار خواهد شد.

همچنین قرار است امسال نمایندگانی از جبهه مقاومت از کشورهای لبنان، یمن، افغانستان و عراق در تهران موکب‌ برپا کنند. همچنین بطور همزمان در ۵ کشور برزیل، هند، پاکستان، لبنان و افغانستان هم مهمونی کیلومتری غدیر برگزار خواهد شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha