دریادار سیاری: انتخابات در بازدارندگی اثر مستقیم دارد

تهران- ایرنا- معاون هماهنگ‌کننده ارتش با تاکید بر اینکه انتخابات در بازدارندگی اثر مستقیم دارد، گفت: حضور در انتخابات و انتخاب اصلح خنثی‌کننده توطئه‌های دشمنان است و جایگاه کشور را در سطح جهان بالا می‌برد.

به گزارش خبرنگار دفاعی ایرنا، امیر دریادار حبیب‌الله سیاری روز دوشنبه - چهارم تیر- در ششمین نشست روز رسته حقوق و همایش آزمون سخت حقوق بین الملل در آینه فلسطین که در ستاد فرماندهی نیروی زمینی ارتش برگزار شد، اظهار داشت: در بحث غزه و جنایات رژیم صهیونیستی در کشتار مردم بیگناه غزه باید توجه داشت که قطعا پیروز این صحنه مردم فلسطین هستند، اما در قبال این جنایات این سوال پیش می آید که مدعیان حقوق بشر کجا هستند و سازمان‌های بین‌المللی کجا هستند؟

معاون هماهنگ‌کننده ارتش افزود: سوال همه آزادیخواهان جهان این است که کاربرد مجامع بین‌المللی در قبال این جنایات وحشیانه رژیم صهیونیستی در کشتار زنان و مردان، کوکان و غیرنظامیان چیست؟ چرا از این جنایات جلوگیری نمی‌شود.

معاون هماهنگ کننده ارتش در ادامه به وظایف کشورهای اسلامی در قبال مردم مظلوم فلسطین اشاره و عنوان کرد: سران و حاکمان کشورهای اسلامی باید اقدامات عملی و راهبردی خود برای فشار بر مجامع جهانی برای توقف ماشین کشتار رژیم صهیونیستی در غزه را افزایش دهند تا در میدان شاهد اثرات مثبت این اقدامات باشیم.

دریادار سیاری با تاکید بر این که مقاومت در نهایت پیروز و سربلند است، گفت: مطمئن باشید مجاهدت و مقاومت فلسطینیان در نهایت منجر به پیروزی آنها در برابر رژیم صهیونیستی خواهد شد.

وی درباره اهمیت امور حقوقی در ارتش بیان کرد: اجرای قوانین و مقررات و اشراف حقوقی بر مسائل از توانمندی‌های یک فرمانده محسوب شده و سبب می‌شود تا یک سازمان در مسیر رشد و تعالی حرکت کرده و به بیراهه نرود؛ در واقع اجرای قوانین و مقررات و اشراف حقوقی بر مسائل، ضامن موفقیت سازمان در انجام مأموریت‌ها بوده و موجب سالم ماندن سازمان، کارکنان و مسئولان می‌شود.

دریادار سیاری در ادامه یکی از آفت‌های سازمان‌ها را ناآگاهی و مسلط نبودن بر مسائل حقوقی عنوان کرد و گفت: اگر قوانین و مقررات به دلیل عدم اطلاع و اشراف حقوقی اجرا نشود آن سازمان در آینده با آسیب‌های جدی مواجه خواهد شد.

دریادار سیاری با بیان اینکه مهمترین سرمایه، یک سازمان نیروی انسانی باتجربه است، تاکید کرد: نیرویی که سال‌ها تلاش کرده تا به سازمان خود خدمت کند، امکان دارد به علت عدم بهره‌گیری از مشاوره حقوقی و ناآگاهی نسبت به مسائل قانونی در وهله نخست به خود و در مرحله دوم به سازمان متبوعه‌اش آسیب برساند.

وی تأکید کرد: بدون تردید اجرای قوانین و مقررات نیاز به علم، دانش و آگاهی دارد و در واقع امروز فعالیت حقوقی یک امر کاملاً تخصصی محسوب می‌شود، بنابراین باید بسترهای لازم جهت بهره‌گیری مستمر از کارشناسان حقوقی وجود داشته باشد تا در راستای ارتقای توان نیرو و سازمان به بهترین نحو از توانمندی‌های آنان استفاده شود.

معاون هماهنگ‌کننده ارتش گفت: ما باید در حوزه امور حقوقی به نحوی عمل کنیم که نیاز واقعی سازمان و رده‌های تابعه برطرف شود و کارشناسان این حوزه باید به میزان اهمیت کار خود در تصمیم‌گیری‌ها و تصمیم‌سازی‌های سازمان توجه داشته باشند و بدانند که عملکرد صحیح‌شان تا چه اندازه می‌تواند در هدایت مجموعه به سمت رشد و تعالی، مؤثر واقع شود.

دریادار سیاری با اشاره به اینکه بسیاری از مسائل حقوقی در سطح نیروها قابل حل و فصل شدن است، خاطرنشان کرد: اقدامات پیشگیرانه ما باید به گونه‌ای باشد که کمتر نیازمند استفاده از مراجع قضایی و محاکم باشیم و در این زمینه اداره قوانین و امور مجلس ارتش اقدامات شایسته و اثربخشی انجام داده که قابل تقدیر است.

وی درباره انتخابات ریاست جمهوری گفت: رهبر معظم انقلاب فرمودند انتخابات عامل حیات نظام و مظهر استقلال، خداباوری، همدستی، فرصت تجدید قدرت نظام و وصل کننده مردم به بدنه اجرایی است.

دریادار سیاری ادامه داد: دشمن با همه امکانات تلاش دارد تا ناامن سازی را پیش ببرد و با ایجاد نا امیدی میان مردم تلاش می کند مردم را از نامزدها ناامید کنند و با ایجاد دو قطبی کاذب شرایط را به نفع اهداف خود پیش ببرد، اما وظیفه ما تلاش برای افزایش مشارکت است، تمام تلاش ما افزایش بازدارندگی است و انتخابات در بازدارندگی اثر مستقیم دارد و مانند دفاع مقدس حضور مردم توطئه های مختلف دشمن را خنثی می کند.

معاون هماهنگ‌کننده ارتش تصریح کرد: مشارکت بالا مردم در انتخابات مردمی بودن انقلاب و ثبات کشور را نشان می‌دهد. با مجاهدت های انجام شده کشور ما از ثبات بالایی برخوردار است و مشارکت مردم این ثبات را افزایش می‌دهد و گویای قدرت نرم کشور ماست.

معاون هماهنگ کننده ارتش عنوان کرد: انتخاب اصلح خنثی کننده توطئه های دشمنان است و جایگاه کشور را در سطح جهان بالا می برد. پس اگر ایران آباد و آزاد می خواهیم همه باید در روز جمعه پای صندوق های رای حاضر شویم.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha