راهیابی ۲ آزادکار کشورمان به فینال کشتی قهرمانی نوجوانان آسیا

تهران- ایرنا- ۲ نماینده کشورمان در پایان مسابقات مرحله مقدماتی سه وزن نخست کشتی آزاد قهرمانی نوجوانان آسیا به فینال راه یافتند.

به گزارش ایرنا، مسابقات ۳ وزن نخست رقابت‌های کشتی آزاد نوجوانان قهرمانی آسیا از صبح امروز (دوشنبه) در شهر امان کشور اردن در حال برگزاری است. در پایان مسابقات نوبت صبح، ابوالفضل شمسی‌پور در وزن ۷۱ کیلوگرم و رضا افشار در وزن ۸۰ کیلوگرم به دیدار فینال راه یافتند.

نتایج کشتی‌گیران کشورمان به شرح زیر است:

در وزن ۶۵ کیلوگرم امیرعلی ولی‌پور در دور اول با نتیجه ۱۲ بر ۲ مناف الرشیدی از عربستان را مغلوب کرد. وی در دور بعد با نتیجه ۱۲ بر ۲ مقابل بکدولت آکیماژان از قزاقستان مغلوب شد و با توجه به شکست این کشتی‌گیر در مرحله نیمه نهایی، نماینده ایران از دور رقابت‌ها کنار رفت.

در وزن ۷۱ کیلوگرم ابوالفضل شمسی‌پور پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم با نتیجه ۹ بر صفر مقابل علیرضا بهرام‌اف از تاجیکستان به برتری دست یافت و راهی نیمه نهایی شد. وی در این مرحله با نتیجه ۸ بر ۴ از سد عمرخان مویدینوف از ازبکستان گذشت و به دیدار فینال راه یافت. او در دیدار پایانی به مصاف نیشانت راهول از هند می‌رود.

در وزن ۸۰ کیلوگرم رضا افشار در دور نخست با نتیجه ۱۱ بر صفر مقابل صمدالله الیم جانوف از قرقیزستان به برتری دست یافت. وی در دور بعد مقابل گامبات تسرنپونتاگ از مغولستان با نتیجه ۱۱ بر صفر پیروز شد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. وی در این مرحله با نتیجه ۶ بر صفر یسیلکر نورهیشا از چین را شکست داد و به دیدار فینال راه یافت. افشار برای کسب مدال طلا با بنیاد روفاتوف از ازبکستان پیکار می‌کند.

مسابقات رده‌بندی و فینال اوزان فوق امشب برگزار می‌شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha