سرویس دهی مترو و اتوبوسرانی مشهد در روز عید غدیر رایگان است

مشهد- ایرنا- مدیرعامل سازمان اتوبوسرانی شهرداری مشهد گفت: طبق مصوبه شورای اسلامی شهر مشهد در راستای تسهیل حضور زائران و مجاوران در حرم‌ مطهر رضوی در روز عید سعید غدیر، سرویس‌دهی ناوگان اتوبوسرانی در خطوط منتهی به حرم مطهر رضوی و عبوری از آن رایگان و صلواتی خواهد بود.

محسن شریعتی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: از این رو سرویس دهی خطوط ۸۰۰، ۸۰۱، ۸۰۲، ۸۳۰، ۸۳۱، ۱۲، ۵۰، ۶۲، ۸۲، ۸۶ و ۲۱۰ فردا پنجم تیرماه رایگان است.

وی ادامه داد: همچنین ناوگان خطوط عبوری از حرم مطهر نیز امشب تقویت خواهد شد تا سرفاصله ناوگان کاهش یابد و مسافران با سهولت بیشتری از خدمات حمل و نقل عمومی استفاده کنند.

روزانه ٩٠٠ هزار جا به جایی و سفر درون شهری شهروندان مشهدی با هزار و ٧٣٠ دستگاه اتوبوس و مینی بوس ناوگان اتوبوسرانی انجام می شود.

سرویس دهی رایگان مترو

مدیرعامل شرکت قطارشهری مشهد نیز به خبرنگار ایرنا گفت: در راستای تسهیل حضور زائران و مجاوران در حرم‌ مطهر رضوی در روز عید غدیر، سرویس‌دهی خطوط قطار شهری رایگان است.

بهرام نکاحی افزود: در این راستا فردا پنجم تیرماه سرویس دهی خطوط یکم و دوم مترو از ساعت هفت صبح تا ۲۲ به صورت رایگان انجام خواهد شد.

خط یکم قطار شهری مشهد به طول ۱۹ کیلومتر از پایانه غدیر نخریسی تا وکیل آباد اسفند ۱۳۸۹ به بهره برداری رسید و هم اکنون روزانه به طور میانگین ۱۳۰ هزار نفر در این مسیر جا به‌جا می‌شوند. مسیر توسعه ۴.۵ کیلومتری این خط نیز از ایستگاه غدیر تا فرودگاه مشهد در دهه فجر سال ۱۳۹۴ به بهره برداری رسید.

عملیات حفاری ۱۴.۵ کیلومتری خط دوم قطار شهری مشهد نیز از منطقه رضا شهر به سوی منطقه طبرسی شمالی پانزدهم بهمن ۱۳۹۴ به پایان رسید و اسفند سال ۱۳۹۵ مرحله نخست این خط به طول هشت کیلومتر بهره برداری شد.

اواخر اسفند ۱۳۹۶ نیز با بهره برداری از ۲ کیلومتر دیگر از مسیر این خط، ایستگاه‌های سعدی و شریعتی به صورت آزمایشی به بهره برداری رسیدند و در سفر اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۷ رییس جمهور وقت به مشهد، این خط با خط یکم در ایستگاه شریعتی پیوند خورد و ادامه این خط در ایستگاه میدان شهید کاوه نیز ۱۸ مرداد همان سال بهره‌برداری شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha