رادان: جمهوری اسلامی ایران در حوزه موادمخدر به جهان امنیت داد

تهران - ایرنا - فرمانده کل انتظامی جمهوری اسلامی تاکیدکرد: جمهوری اسلامی ایران امروز در حوزه مقابله با مواد مخدر امنیت جهان را تامین می کند. 

به گزارش خبرنگار انتظامی ایرنا، سردار احمدرضا رادان در همایش روز جهانی مبارزه با مواد مخدر گفت: جهان در موضوع مواد مخدر درگیر شده است و از این به بعد شرایط سخت تر خواهد شد.

وی ادامه داد: وجود میلیون ها نفر مصرف کننده ‌و آسیب دیده ناشی از مواد مخدر نشان دهنده این است که بسیاری از آسیب های اجتماعی ناشی از این بلای خانمان سوز است.

سردار رادان با بیان اینکه افتخار شهادت چهار هزار شهید ‌و ۱۲ هزار جانباز در راه مبارزه با مواددمخدر افزود: جمهوری اسلامی ایران امروز در خط مقدم مبارزه با مواد مخدر است.

وی ادامه داد: اگر امروز خون شهدا و جانفشانی سربازان راست قامت ما نبود کشورهای دنیا به خصوص کشورهای غربی درگیر در مواد مخدر و بحران زده بودند.

رادان اظهار داشت: امروز آثاری از کاهش کشت نمی بینیم و یکی از عاملان اصلی عدم کاهش کشت مخدر در کشور همسایه ناشی اثرات حضور ۲دهه ای آمریکا در افغانستان بود و این حضور منجر به نابودی جوانان این کشور شد.

فرمانده انتظامی کشور تاکید کرد: این قصه تکراری استکبار است که جز نابودی ‌ و تباهی در کشورها ایجاد نمی کند و فقط با تبلیغات و عملیات روانی سعی در تطهیر حضور خود دارند.

وی ادامه داد: امروز در ایران همه از هنرمندان اهل کار و همه و همه دست به دست هم داده اند گوشه ای از امر مبارزه با مواد مخدر را در اختیار گرفته اند تا کمک به مرزبانان شوند. اگر این تلاش ها نبود قطعا درگیری های بیشتری صورت می گرفت و می توانست جوانان کشور ما را به مخاطره جدی بیاندازد.

فرمانده فراجا بیان کرد: صاحبان تحریم در امر مبارزه با مواد مخدر باعث شده تا شاید در گوشه هایی مبارزه با مواد مخدر را با نقصانی روبرو باشد اما دود تحریم کنندگان ایران در عرصه مبارزه با مواد مخدر به چشم غربی‌ها می‌رود و اگر این تحریم‌ها برداشته شود بیشترین سود آن شامل کسانی می‌شود که ما را تحریم کرده‌اند.

به گزارش ایرنا، در آیین بزرگداشت روز جهانی مبارزه با موادمخدر و گرامیداشت یاد و خاطره رییس جمهور شهید و ریاست ستاد، برخی مقامات کشوری، لشکری، نمایندگان سیاسی کشورها، سازمان های بین المللی مقیم و مستشاران نظامی حضور دارند.

در ادامه این مراسم بیش از ۱۶ تن مواد مخدر در تهران و ۵ تن مواد مخدر به دستور سردار احمدرضا رادان فرمانده انتظامی کشور امحا شد. همچنین نقشه راه سفیران زندگی نیز رونمایی شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha